חשד לניסיון חיסול באשקלון: פצוע אנושות בפיצוץ רכב

ברחוב אורט שבעיר אירע פיצוץ ברכב שכתוצאה ממנו נפגע אדם באורח אנוש בגפיו. הוא פונה לבית החולים ברזילי שבעיר. למקום החלו לזרום כוחות הצלה גדולים והמשטרה פתחה בחקירת הנסיבות. בעקבות האירוע, תכנס המשטרה הערכת מצב. המפכ"ל דנינו: "הכרזנו מלחמה. הציבור יראה זאת בשבועות הקרובים"

בתוך עשרה ימים - שוב ניסיון חיסול בלב אשקלון: גבר בשנות ה-30 לחייו נפצע אנושות בפיצוץ ברכב ברחוב אורט שבעיר. למקום הגיעו כוחות גדולים, וצוות של מגן דוד אדום פינה אותו לבית החולים ברזילי שבעיר כשהוא סובל מפגיעות קשות בגפיו התחתונות. לא היו נפגעים נוספים באירוע. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע ותכנס הערב (ש') הערכת מצב. במקביל, אנשי משטרה רבים הגיעו אל בית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמן קצר לאחר האירוע, אמר המפכ"ל יוחנן דנינו בדרכו לאשקלון, כי "המשטרה הכריזה מלחמה" על ארגוני הפשיעה, "הציבור יראה זאת בשבועות הקרובים". ראש העיר אשקלון, איתמר שמעוני, אמר בשיחה עם חדשות 2 Online: "זה אירוע חמור מאוד. הערב אשוחח עם מפכ"ל המשטרה והשר לביטחון פנים על מלחמת החורמה שאנחנו ננהל כאן במפגעים מבית. לא ציפינו למפגעים האלה. אציע להם כל סיוע אפשרי כדי למגר את האירועים הללו ולהגביר את הסיורים ונוכחות המשטרה באשקלון".

ראש העיר הוסיף, כי הוא "מצפה ומבקש מתושבי העיר להרים את הראש. כבר חווינו מפגעים מבחוץ, ומפגעים מבית זה יותר קשה - אך נעבור גם את זה".

דניאל, עד ראייה לאירוע, סיפר בשיחה עם חדשות 2 Online על שאירע: "הייתי בצומת שממוקם כ-100 מטרים מזירת האירוע ולפתע שמעתי פיצוץ. חשבתי שנפל גראד. חברה שלי רצה לעזור לאיש שהתעלף ברכב סמוך. הגבר שהיה ברכב שהתפוצץ דימים ורגלו הימנית נכרתה. כשניסיתי למשוך אותו מהרכב הוא עוד היה בהכרה. קשרנו לו חולצות והתחלנו להעביר אותו לצד השני של הכביש כי המכונית החלה להתלקח".

נופר, תושבת השכונה, סיפרה גם היא על רגעי החרדה. "זה קרה ממש מתחת לבית שלי, כל השכונה רעדה. מאוד מפחיד בימים האחרונים באשקלון". לדבריה, "כל התושבים בלחץ. כבר אי אפשר לסבול את המצב הזה".

הפיצוץ באשקלון (יואב סבח)

הרכב עולה באש (אביחי קקון)

לפני כשבוע וחצי נהרג אחד מבכירי ארגונו של העבריין שלום דומרני, וחברו נפצע, בפיצוץ רכב באשקלון. שבוע לאחר מכן, הגישה יחידת להב 433 במשטרה כתבי אישום נגד שלושה עצורים באשמת נסיון גניבה ושיבוש הליכי משפט. המשטרה אף ביקשה להאריך את מעצר השלושה - ציון שמואל, שרון קדוש ושי אלמקייס - עד לתום ההליכים.

בשבת שעברה עצרו בלשי היחידה הכלכלית של המשטרה שמונה תושבים מדרום הארץ, החשודים במעורבות בחיסול שאירע לפני שבוע באשקלון, בו נהרג אחד מאנשי ארגון הפשיעה של שלום דומרני, ובשיבוש הליכי המשפט. ראש אגף החקירות מני יצחקי התייחס לחיסול באשקלון, שאירע סמוך לבית ספר בעיר: "זה אירוע קשה וחריג. אנחנו חוקרים אותו ואני בטוח שנגיע לתוצאות".