נער שהותקף ע"י תלמידים בבית ספרו ואיבד את ההכרה משחזר: "אני חי בפחד"

תלמיד בית ספר באזור נצרת נפצע באורח בינוני-קשה לאחר שתלמידים אחרים במוסד הכו אותו ללא סיבה באמצעות אלות. המשטרה יצאה במבצע למציאת התוקפים אך הנער, שבינתיים שב להכרתו, אמר כי לא יחזור ללימודים עד שתוקפיו יסולקו מהמוסד: "אני חי בפחד"

הנער שהותקף משחזר (חדשות 2)

תלמיד כיתה י' הותקף בתחילת השבוע בבית ספר ליד נצרת על ידי תלמידים אחרים במוסד. בעקבות התקיפה, איבד הנער את ההכרה לאחר שהוכה עם אלות ואושפז בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקיפה אירעה בשעה שהנער בן ה-16 שהה בהפסקה בין השיעורים בבית הספר התיכון בכפרו, כאשר לפתע, ללא שום סיבה, התנפלו עליו על פי החשד ארבעה תלמידים. הם תקפו אותו תוך שימוש באלות ובאגרופן בכל חלקי גופו ובמיוחד בפנים. כמה שניות לאחר התקיפה, איבד את ההכרה והתעלף.

צוותי מד"א ומשטרה הוזעקו למקום והתלמיד פונה במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה כשמצבו מוגדר בינוני עד קשה. הוא הורדם והונשם. רק היום בבוקר, לאחר שהתאושש, הוא שוחרר לביתו. החבלות בעיניו, בלחייו ובשפתיו עדיין ניכרות.

"אני מרגיש מפוחד", סיפר היום הנער. "אני חי בפחד. אני לא חוזר לאותו בית הספר עד שיסלקו את התוקפים משם. זה פשוט היה מטורף, אני לא מאמין עד לרגע הזה למה תקפו אותי".

לדבריו, לא הכיר את הנערים אישית - למרות שלמדו בבית הספר שלו: "הם בשכבה מעליי, שכבה י"א. ראיתי אותם רצים לכיוון שלי, אבל לא ייחסתי לזה חשיבות. תוך כדי שתקפו אותי, ראיתי שמישהו שלף אגרופן, נתנו לי כמה מכות והתעלפתי. אחר כך ראיתי את ההורים שלי מסביבי בבית החולים. עד עכשיו אני לא מעכל מה קרה".

"התקיפה לא הייתה רחוקה ממימדים של רצח"

אביו של הנער מתקשה לעכל את האירוע: "אני מאוד כועס על אותם תלמידים ועל החינוך שם קיבלו. אני גם לא מבין איך הם הצליחו להכניס את האגרופן לתוך בית הספר ולתקוף את בני ללא שום סיבה. אנחנו לא מבינים מה גרם לתקיפה האכזרית הזו".

בנוסף מעלה האב טענות נגד גורמי האכיפה. "המבצע שערכה המשטרה וגם כל מה שעושים במשרד החינוך ובמועצה המקומית, כלום לא עוזר", הוא מאשים. "עובדה - ראו מה קרה לבני. זה לא היה רחוק מלהגיע למימדים של רצח".

בביתו של התלמיד עדיין באים לבקרו חברים ובני משפחה, שמציינים שלא מדובר במקרה האלימות הראשון בבית הספר. לדבריהם, לפחות אחד מהתוקפים היה מעורב במקרים דומים בעבר, אך הוחזר לבית הספר.

"קשה לנטרל את התופעה"

מהמשטרה נמסר כי "לאחר שנודע למשטרה על המקרה, הוזנקו לשם כוחות, ולבסוף נעצר קטין המעורב באירוע". גורם במשטרה אמר כי נעשה מבצע באותו בבית הספר, כאשר כוח של יס"מ חיכה לתלמידים מחוץ לבית הספר וערך חיפוש בתוך התיקים שלהם, שם נמצאו אלות, סכינים ודוקרנים. "מדובר בתופעה קשה, שצריך לטפל בה עד הסוף", כך לדברי הגורם.

גורם במשרד החינוך הודה בשיחה עם חדשות 2 כי מדובר בתופעה קשה. "אנחנו רואים בזה מגמה של התגברות מבחינת השימוש באמצעי הלחימה, ובניסיון של תלמידים להשתמש באותם אמצעי לחימה בקטטות ובעימותים אחרים", הוסיף.