תיעוד: נתיב הבריחה של החשוד ברצח בת זוגו

במשך 48 שעות נמלט אבנר ברק, החשוד ברצח נאוה חן ז"ל מתל מונד, מכוחות המשטרה שחיפשו אחריו. התיעוד חושף את המסלול שעשה מביתה ועד לבית הנטוש באשקלון, שם נמצא לבסוף בזכות מידע מודיעיני שהעביר מכר שלו

אבנר ברק, החשוד ברצח בת זוגו לשעבר נאוה חן ז"ל, ככל הנראה תכנן היטב את מסלול הבריחה שלו. מתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 ניתן ללמוד בדיוק מה עשה ברק מאז נמלט מזירת הרצח בתל מונד ועד שנתפס באשקלון בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעה שבע וחצי בבוקר, שעה בלבד לאחר הרצח האכזרי, הגיע ברק למתקן שטיפת מכוניות במערב ראשון לציון. הוא היה מצויד במחשבו האישי, במגבת ובשקית, שבתוכה ככל הנראה החביא את הסכין איתה דקר למוות את חן. הוא שטף את ידיו ופניו ושוחח עם אנשים שהיו במקום.

זירת הרצח בתל מונד (צילום: אלירן חייט, ח%)

אבנר ברק לא בחר במתקן שטיפת מכוניות אקראי. הוא הכיר היטב את המקום. לפני כחצי שנה פגש ברק את הבעלים איציק סוויסה וביקש ממנו לשהות במתקן בלילות, מפני שאין לו איפה לישון. סוויסה ריחם אליו ונענה לבקשתו. "זאת תחושה מאוד קשה לגלות שנתת לאדם כזה לישון בעסק שלך, כשאתה יודע שזה מה שהוא עשה בסוף", אמר היום סוויסה בכאב.

כארבע שעות לאחר הרצח, ברק הבחין בשוטרים שהיו בסיור שגרתי באזור התעשייה של ראשון לציון. הוא חשב שבאו לעצור אותו, ונמלט ממתקן השטיפה בריצה. יממה לאחר מכן הגיע אל חוקרי מרחב השרון מידע מודיעיני מאדם שמכיר היטב את ברק, שסיפר לחוקרים כי ייתכן שהרוצח הנמלט נמצא באזור אשקלון.

ברק עם נאווה חן ז"ל (משטרת ישראל)

48 שעות אחרי הרצח הסתיים המצוד, כשבלשים עצרו את ברק במבנה נטוש בעיר הדרומית. הוא הוביל אותם אל המכונית איתה נמלט מזירת הרצח, ושעות ספורות לאחר מכן כבר שיחזר כיצד דקר למוות את נאווה חן.

המקום בו נתפס ברק באשקלון (רוני מרדכי, חדשות 2)

מאז מעצרו נחקר ברק מספר פעמים וחזר בפני החוקרים על הגרסה לפיה לא התכוון לרצוח את נאוה. אלא שבידי החוקרים יש עדויות רבות, וגם מסרונים מהטלפון הנייד של הנרצחת, שמחזקים את החשד שברק התכוון לרצוח אותה. מחר (ה') יובא ברק לבית המשפט שם יבקשו החוקרים להאריך את מעצרו, עד הגשת כתב אישום נגדו בגין רצח.