המאבטח הגן על רופא - והותקף בעצמו

כל מי שבילה בעבר לילה בחדר המיון יודע שהמטופלים רבים ואילו הצוות קטן, ולכן צריך לא פעם להמתין כדי לראות רופא מומחה. אלא שמטופל שהגיע לביה"ח רמב"ם לא קיבל את המצב, איים על הרופא ותקף את המאבטח שנקרא לרסן אותו. צפו בתמונות מצלמות האבטחה

צוותי הרפואה בישראל כבר רגילים למצב בו הם מאוימים על ידי המטופלים ובני משפחותיהם. בשל כך לא פעם נאלצים המאבטחים בבתי החולים להרגיע את המתפרעים, לעיתים אפילו בגופם. כך קרה אמש (ג') בבית החולים רמב"ם, כשמאבטח שנקרא להגן על רופא שאוים, הותקף בעצמו על ידי המטופלים. כל התקרית תועדה במצלמות האבטחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקרה אירע בשעת לילה מאוחרת כשלחדר המיון הגיע גבר מלווה בבת זוגו, והתלונן על בעיה רפואית ממנה סבל. לאחר בדיקה של הרופא הפנימי דרש המטופל להיבדק על ידי רופא מומחה, אך כשהוסבר לו שיצטרך להמתין לרופא שהיה עסוק במטלה אחרת, טען הגבר כי "חצי שעה המתנה במיון היא ארוכה מדי".

המאבטח לאחר התקיפה (דוברות רמב"ם)

בסרטון מצלמות האבטחה ניתן לראות כיצד המאבטח שהוזעק למקום לאחר שהמטופל החל לאיים על רופאו, הותקף לבסוף בעצמו. הגבר התנפל על איש הביטחון, שרט אותו בפניו והפיל אותו על הרצפה. במקביל, בת זוגו של המטופל החלה גם היא לבעוט במאבטח. לאחר שמאבטחים נוספים סייעו להשתלט על שני המתפרעים, הם נעצרו והועברו לתחנת המשטרה.

"הציבור חייב לשתף פעולה עם צוות בית החולים ולגלות סבלנות", אמר מנהל בית החולים רמב"ם, פרו' רפי ביאר, לאחר המקרה. "לפעמים המשימות הרבות שמוטלות על הצוותים הרפואיים לוקחות זמן, אך אלימות היא אפשרות שלא מקובלת עלינו ואנו מגישים תלונה על כל מקרה כזה".