צפו: נכנס לחנות - וגנב את קופת הצדקה

צעיר שנכנס לחנות יודאיקה בשכונת מאה שערים בירושלים ניצל רגע של חוסר תשומת לב מצד העובד בחנות, וגנב את קופת הצדקה שבה נאסף כסף עבור בית חב"ד ובה היו כמה עשרות שקלים. בעל החנות מקווה לאתר את הגנב באמצעות כרטיס האשראי איתו שילם

הבעלים של חנות יודאיקה בשכונת מאה שערים בירושלים מיגן את העסק שלו מפני גניבות, אלא שאת המקרה הזה הוא לא צפה - אחד הקונים שנכנס לחנות וביקש לקנות תליון מכסף, השתמש במעמד התשלום כדי להסיח את דעתו של העובד, ושלשל לשקית שהביא את קופת הצדקה שעמדה על הדלפק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רק בבוקר למחרת, אחד מעובדי החנות שם לב לחסרונה של קופת הצדקה בה נאסף כסף לעמותת בית חב"ד. ההערכה היא כי השלל של הגנב לא היה גבוה במיוחד, ועמד על 50-100 שקלים שנאספו בקופת הצדקה בחודשים האחרונים.

"הגנב שילם בכרטיס אשראי על מה שקנה, כך שננסה לאתר אותו בעזרת הפרטים הללו", אמר שניאור, בעל החנות, לחדשות 2 Online. הבעלים הצהיר כי הוא מתכוון להגיש תלונה במשטרה על הגניבה, והפציר בגנב להחזיר את הקופה כדי "לחסוך את האי נעימות".

"החנות מרושתת במצלמות אבטחה כדי להרתיע, אבל כנראה שזה לא עבד במקרה שלו", סיפר לוי, שעבד בחנות בזמן הגניבה. "הייתי שקוע במחשב והייתי בטוח שהעובד השני בחנות מלווה אותו ושואל אותו אם הוא צריך עזרה".

עזרה הוא כנראה לא היה צריך. תמונות מצלמות האבטחה מגלות שהוא הסתדר דווקא די יפה לבדו.