מפקד התלונן: "3 חיילים הטרידו אותי מינית"

מבוכה בבסיס הטכני של חיל האוויר בחיפה: מפקד התלונן על הטרדה מינית לאחר ששלושה חיילים יצאו ממקלחת ולטענתו נופפו לעברו עם איברי מינם. הם טוענים מנגד כי הם רק התנגבו בחדרם לאחר מקלחת והוא התפרץ פנימה: "זו האשמת שווא". צה"ל חוקר

פרסום ראשון: זה היה עוד קורס בבית הספר הטכני של חיל האוויר בחיפה אבל בשביל שלושה חיילים - הסוף שלו הפך למבוכה. ביום רביעי שעבר, ממש רגע לפני סיום הקורס יצאו שלושת החיילים מהמקלחת במגורי הבנים כהרגלם - בדרכם לחדר השינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הם הגיעו לטענתם לחדר השינה שלהם במבנה המגורים ללא בגדים, אלא שאז להפתעתם בזמן שהתנגבו, למקום נכנס מפקד שביקש מהם את החוגרים וציין בפניהם כי הם יעמדו למשפט. הוא הגיש נגדם תלונה למפקדיו על הטרדה מינית, לאחר שלטענתו הם נופפו לעברו באיבר מינם - עובדה שהם מכחישים בתוקף.

החיילים ניסו להסביר כי הם לא עשו דבר, ובטח שלא הטרידו אותו מינית. בבסיס נפתח תחקיר במהלכו נקראו שלושת החיילים לבירור וכך גם המפקד שהתלונן עליהם. מפקדיהם החליטו לשפוט אותם על התנהגות בלתי הולמת, ולא על הטרדה מינית.

החיילים מנגד דורשים חקירה מקיפה של המשטרה הצבאית שתהייה בלתי תלויה, מה שלטענתם ינקה אותם מכל אשמה.

בינתיים, ולאחר שיתר חיילי הקורס שובצו בבבסיסים השונים, שלושת החיילים, בשל התלונה נגדם, ממתינים לשיבוץ שמתעכב. "רק היינו בחדר והתנגבנו", הם אמרו בתחקיר. הם ציינו גם כי גרסתו של המפקד השתנתה מספר פעמים, לאחר שבתחקיר מסר המפקד כי אחד מהם היה עם תחתונים, ולא כפי שטען לדבריהם תחילה. עו"ד גיל בנדל, המייצג את החיילים סירב להגיב לדברים.

עו"ד גיל בנדל (יח"צ)

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "המקרה המדובר התגלה במסגרת בדיקה שגרתית על ידי המפקד התורן בבסיס. בנושא יתקיים תחקיר על ידי מפקד היחידה, והמשך שיבוץ החיילם עוכב עד להשלמת הבירור".
גורם צבאי אמר כי בנושא התקיימה התייעצות עם מצ"ח, שבעקבותיה הוחלט לטפל במקרה בתוך היחידה.