גז מדמיע בבית הספר: 18 נערים נפגעו קל

בכפר הנוער בן שמן פרצה קטטה במהלך יום הלימודים, שבמהלכה ככל הנראה שלף אחד התלמידים מיכל גז מדמיע והחל לרסס. 18 תלמידים בני 13-15 נפגעו קל, וסבלו מקוצר נשימה וצריבות בעיניים. הם קיבלו טיפול רפואי במקום ופונו לבתי החולים אסף הרופא וקפלן. המשטרה פתחה בחקירה

התלמידים פונו לאולם הספורט (חדשות 2)

אירוע חמור בין כתלי בית הספר: 18 נערים נפגעו באורח קל מריסוס גז מדמיע בכפר הנוער בבן שמן. הנערים סבלו מקוצר נשימה ומצריבות בעיניהם, צוות של מד"א שהגיע למקום העניק לנערים, בני 13-15, טיפול רפואי ופינה 10 פצועים לבית החולים אסף הרופא ושמונה לבית החולים קפלן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירה ראשונית של המשטרה, עולה כי ככל הנראה קטטה פרצה בין כמה תלמידים בכפר הנוער, במהלך יום הלימודים. אחד הנערים שלף, על פי החשד מיכל גז מדמיע והחל לרסס - וכתוצאה מכך נפגעו יתר הנערים. משטרת לוד הוזעקה למקום ופתחה בחקירת נסיבות המקרה.

אמבולנסים פינו את הנפגעים לבתי החולים (חדשות 2)

"בתיכון שלנו יש שתי קומות, עליונה ותחתונה", הסביר תלמיד בבית הספר לחדשות 2 Online. "בקומה העליונה היו מכות קשות מאוד בין תלמידים בכיתה של עולים חדשים. אחד מהם, עולה מצרפת, הוציא פחית גז והתחיל לרסס. זה היה מפתיע מאוד כי לא מדובר בכיתה שבדרך כלל יש בה מקרי אלימות".

התלמיד סיפר כי מספר הנפגעים היה רב מאחר ומערכת האוורור הפיצה את הגז בשאר הכיתות בבית הספר. "הגיעו חמישה אמבולנסים, שתי כבאיות ושתי ניידות משטרה. הכבאים כיבו את המזגן ופינו את כולם בצורה מסודרת החוצה".

"לא מדובר בכיתה אלימה בדרך כלל" (חדשות 2)

דוקטור אסף ניני, מנהל חדר המיון בבית החולים קפלן, ציין כי "התלמידים הגיעו במצב יציב עם חשיפה לגז מדמיע, ככל הנראה גז הפלפל. הצוות הרפואי טיפל בשטיפה וטיהור הגז, מתן אינהלציות ומשככי כאבים. הם יישארו להמשך השגחה של הצוות הרפואי ורק לאחר התייצבות מלאה ישוחררו לביתם". דוקטור ניני הסביר כי גז הפלפל אינו מזיק, אך גורם לכאב עז וחריף.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "התלמידים המעורבים הושעו באופן מיידי עד שהוועדה הפדגוגית תקבל החלטה בעניינם. בית הספר יקיים היום ומחר הסברה חינוכית מיוחדת לכלל התלמידים. ככלל, משרד החינוך נוקט במדיניות של אפס סובלנות כלפי אירועי אלימות ופועל לקדם אקלים בית ספרי מיטבי".