ראש אגף חקירות: זיהינו חיבור בין ארגוני פשע לשלטון

בדיון בכנסת בנושא ההתמודדות מול ארגוני הפשיעה אמר ניצב מני יצחקי: "במקרים מסוימים זיהינו ניצנים של ניסיונות חיבור לגורמי שלטון ומיד טיפלנו בזה". על החיסול באשקלון אמר: "זה אירוע קשה וחריג, אנחנו חוקרים אותו ואני בטוח שנגיע לתוצאות"

החיסול באשקלון (חדשות 2)

על רקע רצף אירועי הפשיעה המאורגנת בשבוע האחרון, התכנסה הבוקר (ד') ועדת הפנים של הכנסת לדיון מיוחד בנושא היערכות המשטרה לטיפול בארגוני הפשע. במהלך הדיון אמר ראש אגף החקירות במשטרה ניצב מני יצחקי: "זיהינו ניצנים של ניסיונות חיבור לגורמי שלטון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במקומות שבהם ראינו ניסיון קטן שבקטנים, מיד טיפלנו", הדגיש ניצב יצחקי. "לא המתנו, לא חיכינו, כי הבנו מה האיום". יצחקי הדגיש כי בחודשים האחרונים סיכלה המשטרה שורה של אירועים הקשורים לפשע המאורגן. ראש אגף החקירות התייחס לחיסול באשקלון בשבוע שעבר, סמוך לבית ספר בעיר: "זה אירוע קשה וחריג. אנחנו חוקרים אותו ואני בטוח שנגיע לתוצאות".

ניצב יצחקי הדגיש כי המשטרה מפעילה מאמצים ומשאבים רבים על מנת למנוע אירועים כמו החיסול באשקלון. "הקמנו יחידה מיוחדת ומקצועית שעוסקת אך ורק במטעני חבלה. היא יודעת לחבר בין האלמנטים, לזהות את המטענים וסוגם ואת הטכניקה. היחידה יודעת למצוא את טביעות האצבע של מי שטיפל במטען. מדובר ביחידה חשובה מאוד מבחינתנו, המבוססת על ידע, על מחקר ועל מודיעין".

ניצב מני יצחקי וח"כ נחמן שי בדיון (חדשות 2)

"יש אירועים שאינם בשליטתנו"

"לשמחתי, במקרים רבים אנחנו מקבלים מודיעין ומסכלים מראש", הוסיף ראש אגף החקירות, "מנגד אנחנו גם יודעים שיש אירועים שאינם בשליטתנו. אנחנו משטרה קטנה, השמיכה קצרה ויש לנו עדיפויות. צריך להחליט איפה שמים את הדגש ולאן זורמים. בכל זמן נתון יש לי עשרות סכסוכים שצריך לטפל בהם ולהחליט והדבר עומד מול אירועים אחרים שהציבור רוצה שניתן עליהם תשובה".

"ארגוני הפשע התארגנו יחד על מנת לקדם את האינטרסים שלהם. אנו מעדיפים לפעול מול אותם ארגוני פשיעה בצורה חשאית. היכולת האמיתית היא בעבודה סמויה שפרטיה לא יוצאים החוצה", הסביר יצחקי לחברי הכנסת. "כשמדברים על ארגון פשע, כולם מבינים שמדובר בגוף היררכי ומסודר, אבל כשאנחנו לוקחים את כל החומר שמתקבל ומנסים לבנות תמונת מודיעין מסודרת, אנחנו מגלים שכל אותם ארגונים אינם פועלים כגוף מסודר והיררכי".

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו (אור מני, פייסבוק משטרה)

דנינו: "נמשיך במלחמה בלתי מתפשרת בארגוני הפשיעה"

בסוף השבוע האחרון כינס מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו ישיבה מיוחדת על הפשיעה המאורגנת, על רקע מספר תקריות אלימות. ״החיסולים וניסיונות החיסול בימים האחרונים בין ארגוני הפשיעה הם אירועים חמורים בכל קנה מידה, ומשטרת ישראל לא תעבור על כך לסדר היום״, אמר המפכ"ל בפתח דבריו.

"אנחנו נמשיך במלחמה בלתי מתפשרת בארגוני הפשיעה מעבר למאבק שבשגרה, באמצעות פעילות מאומצת ומיוחדת של כלל היחידות, להב 433 והיחידות המרכזיות, ובכלל זה היחידות המיוחדות לרבות הימ"מ". עוד אמר המפכ"ל כי "משטרת ישראל רואה את ביטחונו של האזרח כיעד מרכזי".

זירת החיסול באשקלון (אלירם משה)

בשבוע שעבר: הרוג בחיסול באשקלון

ביום חמישי האחרון נהרג אדם אחד ואחר נפצע אנושות בפיצוץ בכלי רכב באשקלון, סמוך לבית ספר בעיר. שני הנפגעים מוכרים למשטרה כמקושרים לארגון הפשיעה של שלום דומרני. וותי מגן דוד אדום שהגיעו לזירה מצאו את השניים, בשנות ה-40 לחייהם, כשהם מוטלים על הכביש בסמוך לכלי הרכב הבוער. פרמדיקים העניקו להם טיפול ראשוני ופינו אותם במצב אנוש לבית החולים ברזילי בעיר, כשהם בהכרה וסובלים מפגיעות קשות בגפיים התחתונות. אחד מהם מת מפצעיו בבית החולים.

לאחר הפיצוץ התקהלו באזור תלמידים מבית הספר התיכון הסמוך וגם עוברי אורח שנבהלו מאוד. במרחק של 30 או 40 מטרים נמצא גם גן ילדים וישנם רסיסים מהפיצוץ על הבניין הסמוך. ברגע הפיצוץ, נסע אוטובוס במרחק 20 מטרים מהרכב. נוסעים באוטובוס רצו לתוך הרכב הבוער ופעלו לחלץ את הלכודים המוכרים למשטרה.

יממה לאחר מכן נפצע קשה גבר בשנות ה-30 לחייו בניסיון חיסול ביקנעם, לאחר שרוכב אופנוע רעול פנים ירה בו ונמלט מהמקום. משטרה פתחה בסריקות נרחבות אחר החשודים בירי, והפצוע פונה לבית החולים.האירוע התרחש סמוך לשעה שתיים בלילה. הגבר ישב במכוניתו עם בת זוגו בצומת יקנעם, כשנעצר ליד הרכב אופנוע כבד ועליו שני רוכבים. רוכב אחד ירה באיש, ומיד לאחר מכן הרוכב השני, הנהג, פתח במנוסה מהמקום.