נעצרו ארבעה חשודים במעורבות בניסיון הרצח בראש עיריית עכו

האם פוענח ניסיון הרצח של ראש עיריית עכו? המשטרה עצרה במהלך שעות הלילה ארבעה חשודים, בשנות ה-20 לחייהם, בחשד למעורבות בניסיון הרצח בשמעון לנקרי בחודש מרס. "חיכינו לרגע הזה", אמר הבוקר לנקרי. "אני מקווה שאלה שנעצרו הם אלה שמעורבים במקרה"

המשטרה עצרה לפנות בוקר ארבעה צעירים בשנות ה-20 לחייהם, תושבי הכפר ג'דיידה שבגליל, בחשד למעורבות בניסיון הרצח של ראש עיריית עכו שמעון לנקרי בחודש מרס האחרון. בשלב זה מעריכים במשטרה כי הרקע למקרה הוא פלילי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חיכינו לרגע הזה הרבה זמן", אמר לנקרי הבוקר בריאיון לחדשות 2. "הבוקר עודכנתי על ידי המשטרה בפרטים ואני שמח שיש התפתחות חיובית בחקירה, המשטרה השקיעה אין ספור מאמצים להשלים את פעולות החקירה ואני מקווה שאלה שנעצרו הם אלה שקשורים למקרה".

הארבעה נעצרו על ידי היחידה המרכזית של מרכז חוף במשטרה, והם חשודים במספר אירועים של התפרצויות וגניבות. על פי החשד, החשודים הם שעמדו מאחורי ניסיון ההתנקשות בלנקרי, שבו נפצע באורח בינוני. "אין לי מושג מה היה המניע", אמר הבוקר לנקרי, "לא היו כיווני חקירה חדשים מאז הירי".

הבוקר יוצאו החשודים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בעכו. למרות שבמשטרה מעריכים כי הרקע לניסיון החיסול הוא פלילי, גורמים בחקירה מסבירים כי המניע לפגיעה בראש העיר עוד לא ברור.

שבועות ספורים לאחר אשפוזו של לנקרי, הוא שוחרר מבית החולים ושב לעבודתו בעיריית עכו. בשבוע שעבר זכה לנקרי שוב בבחירות המקומיות לאחר ש-79% מהבוחרים בעכו נתנו לו את קולם.