סוכן סמוי הפליל סוחרי סמים - והציע נישואים

לאחר פעילות סמויה של סוכן משטרתי בקרב עברייני סמים בשכונת פרדס כץ במשך חודשים, נעצרו 27 עבריינים החשודים גם בסחר סמים לילדים. בטקס ההוקרה לסוכן הסמוי הוא כרע על ברכיו והציע נישואים לחברתו

הפללה - והצעה: מרחב דן של המשטרה עצר הבוקר (שני) 27 סוחרי סמים בשכונת פרדס כץ בבני ברק, לאחר פעילות סמויה של סוכן משטרתי באזור - שאפשרה את מעצרם והפללתם של החשודים. הסוכן קיבל אות הוקרה מהמשטרה על פועלו, לצד תעודת שוטר ואקדח, ובסיום הטקס אף הציע נישואים לחברתו לחיים לעיני צמרת משטרת המחוז - וזכה לשמוע תשובה חיובית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

במשך ששת החודשים האחרונים הופעל הסוכן א' על ידי מחלק הסוכנים של מרחב דן, ורכש סמים מהסוחרים באזור. בין 27 המופללים בפרשה נכלל גם בנו של עבריין מוכר שחוסל. במשטרה הסבירו כי "תופעת הסחר בסמים על כל המשתמע מכך - כולל מכירת הסם לקטינים - פוגעת באיכות חייהם של התושבים באזור". כמו כן, סחר הסמים בשכונת פרדס כץ היווה "מחולל פשיעה" וגרם לעבירות רכוש רבות באזור, שנועדו לממן את רכישות הסמים.

סיבה נוספת להפעלת הסוכן הייתה ריבוי מאבקי שליטה בין סוחרי הסמים, שלוו במקרי אלימות רבים ובפגיעה באיכות חייהם של התושבים. על כן, הנחה מפקד מרחב דן נצ"מ שמעון לביא להגביר את הלחץ על סוחרי הסמים ולפעול "ביוזמה, בנחישות ובתחכום" כנגד העבריינים במטרה להרחיקם מהרחובות ולמען הגברת תחושת הביטחון של תושבי השכונה.

מהכדורגל החובבני - להפללת עבריינים

במשך כחצי שנה הופעל א', כדורגלן מליגה ג' שאותר על ידי מחלק הסוכנים, בקרב הסוחרים. בתקופה זו גם רכש את אמונם - וגם רכש מהם סמים ואסף ראיות שסייעו להפללתם של הסוחרים. הבוקר, עם גל המעצרים, הסתיימה העסקתו הסמויה של א'  - שכעת גויס למשטרה, בטקס בהשתתפות מפקד המחוז, ניצב בנצי סאו.

"לא היה פשוט להיכנס לעבריינים, הייתה לי עזרה טובה מהחוליה שלי שהפעילה אותי מאחור, ידעה להגיד לי את המילים הנכונות ובמקום הנכון", סיפר א' לחדשות 2 Online. "לא פשוט להיכנס לפרדס כץ - כולם מכירים את כולם, היו מקרים שהייתי קונה מאחד ואחר היה מתקשר לשאול למה קניתי ממנו". א' הגיע לפרדס כץ מאזור השומרון, ובחצי השנה האחרונה נדרש גם להיטמע בקרב הסוחרים וגם לשלב בין הפשיעה לבין משחקו בליגה ג'.

שיבח את היוזמה והנחישות. ניצב סאו (חדשות 2)

"אף אחד במשפחה לא ידע"

בת זוגו מ', שקיבלה הצעת נישואים בסוף הטקס, סיפרה שהיא מאוד מתרגשת: לדבריה, לרגע אחד היא לא חשדה שיציע הבוקר בזמן שהוא מקבל את תעודת השוטר. בחצי השנה האחרונה הכניסו אותה בסוד העניינים: "ההורים שלי כבר יומיים לא ישנים מאז שהם שמעו על ההפעלה שלי בחודשים האחרונים, כמו כן אף אחד במשפחה לא ידע על הצעת הנישואים כך שזו התרגשות מאוד גדולה מהרבה סיבות".

ניצב סאו שיבח את אומץ הלב, הנחישות והיוזמה של מחלק הסוכנים במרחב דן ושל הסוכן א'. בטקס התייחס סאו לימים הסוערים שעוברים על צמרת המשטרה: "במיוחד בימים אלה, חשוב שהציבור יידע כי ישנה משטרה איכותית, חזקה, יוזמת ולוחמת, אשר פועלת לילות כימים במגוון דרכים כדי להגן על התושבים ולהגביר את תחושת הביטחון שלהם. יישר כוח לעושים במלאכה".

סאו, שמשמש בימים אלה גם כממלא מקום הסמפכ"ל, הוסיף: "בחרנו בשכונת פרדס כץ כדי להבהיר שאנחנו נוכחים שם כל הזמן ולא רק באירועים. מעבר להפעלת הסוכן גם הצבנו נקודת שיטור במרכז המסחרי בשכונה - מי שיבקר שם לאחר החצי השנה האחרונה, יגלה שהשתנה שם הרבה".

בהמשך דבריו התייחס סאו גם לטלטלה בצמרת המשטרה ולחשדות כלפי מספר ניצבים: "אם מישהו חושב שמה שקורה במשטרת ישראל בשבועות האחרונים ירפה את ידה של המשטרה הוא טועה טעות חמורה. העבריינים צריכים לחשוש ממשטרת ישראל, אנחנו נמשיך לתקוף אותם". סאו טען כי הוא "לא מכיר שום ארגון ציבורי במדינת ישראל שמטפל בבעיות פנימיות כמו שמשטרת ישראל עושה - משטרת ישראל מתמודדת עם בעיות שיש גם במקומות אחרים, אבל אף אחד לא מטפל בזה כמו משטרת ישראל, זה בא מעוצמה ולא ממקום של חולשה".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv