החשוד ברצח נאווה חן ז"ל טען: "היא נפלה על הסכין"

פחות מיממה לאחר שנתפס במבנה נטוש באשקלון, האריך בית המשפט את מעצרו של אבנר ברק, החשוד ברצח בת זוגו בתל מונד, ב-7 ימים נוספים. נציג המשטרה אמר כי ברק טען שלא התכוון להורגה, אלא שנפלה עליו. פרקליטו: "התנהלות המשטרה - שערורייתית"

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך הבוקר (ו') בשבעה ימים את מעצרו של אבנר (טווק) ברק, החשוד ברצח בת זוגו לשעבר נאווה חן בתל מונד. במהלך הדיון בבית המשפט, טען נציג המשטרה, כי החשוד טען שלא התכוון להרוג אלא שנפלה עליו בעת שהחזיק את הסכין בידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אך טענתו של החשוד, הייתה רק חלק משני מהדיון שבו נמתחה ביקורת חמורה כלפי המשטרה, שלטענת פרקליטו של ברק, לא אפשרה לו לפגוש עורך דין במשך שעות ארוכות. "מדובר בהתנהלות שערורייתית מצד המשטרה", אמר עו"ד גיא עין צבי מהסנגוריה הציבורית. "מהרגע שבו הוא נעצר בשעה 10:30, ועד לשעה 19:00 לא התקבלה בסנגוריה הודעה על מעצרו, זאת חרף הבקשות החוזרות שלו להיוועץ עם עורך דין.

פרקליטו אף מתח ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה, שמיהרה אמש לדווח לבתה של חן, על מציאת החשוד ברצח אמה, שנמלט מזירת הרצח והסתתר במסגד. "ההתנהלות של מפכ"ל המשטרה מאוד בעייתית משום שמצא לנכון להודיע באמצעי התקשורת לבתה של המנוחה על מהלכי החקירה מחדר החקירות", אמר עו"ד עין צבי. "בעיני זה מהלך בלתי נסבל".

זירת הרצח בתל מונד, ארכיון (חדשות 2)

השופטת נאווה בכור ציינה החלטתה כי יש לבחון את טענות פרקליטו, אך כי בשלב הראשוני נראה שהמשטרה פעלה כמיטב יכולתה על מנת ליצור קשר עם הסנגוריה הציבורית, "הודיעו לחשוד על זכות השתיקה בטרם נחקר", אמרה. נציג המשטרה מנגד דחה את טענותיו של ברק מכל וכל. "הוא החל לגולל את סיפור חייו בפני החוקרים", אמר במהלך הדיון המתוח בבית המשפט. "אף אחד לא אמר לו להפסיק לדבר בשלב הזה".

אתמול, זמן קצר לאחר שנתפס במבנה הנטוש באשקלון, שחזר ברק את מעשיו, ולפי טענת המשטרה הודה ברצח בת זוגו לשעבר. מפכ"ל המשטרה צילצל לבתה של חן, וסיפר לה על ההתפתחות בחקירה. "רציתי לומר לך שראיתי אותך ומאוד ריגשת אותי בדברים שלך ובסיפורך האישי. רק שתדעי שעשינו הכל כדי לשים את ידינו על הרוצח", אמר לה דנינו.