המפכ"ל לבת הנרצחת בתל מונד: "תפסנו את החשוד"

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, התקשר לבתה של נאוה חן ואמר לה: "תפסנו את החשוד ברצח אמך". בהמשך השיחה דנינו הוסיף: "בחקירתו הוא הודה ברצח". האזינו להקלטת השיחה

יומיים אחרי הרצח, כשהוא מסתתר במבנה נטוש, נתפס החשוד בדקירתה למוות של חברתו נאוה חן בתל מונד. היום (ה'), עם לכידתו, התקשר המפכ"ל רנ"צ יוחנן דנינו לבתה היתומה ועידכן: "תפסנו אותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שלום קורל כאן יוחנן דנינו", כך פנה מפכ"ל המשטרה לבתה של חן, שנרצחה על פי החשד ביום שלישי על ידי בן זוגה לשעבר. השיחה התקיימה מספר דקות לאחר שהחשוד נתפס. "רציתי רק להגיד לך לפני הכל, בשמי ובשם כל שוטרי משטרת ישראל שאני מבקש להשתתף בצערכם על האירוע הקשה והנורא שבו אמך נרצחה".

"רציתי לומר לך", המשיך המפכ"ל, "שראיתי אותך ומאוד ריגשת אותי בדברים שלך ובסיפורך האישי. רק שתדעי שעשינו הכל כדי לשים את ידינו על הרוצח".

דנינו המשיך ואמר לבת הצעירה, שמצאה את אמה כשהיא פצועה באורח אנוש: "הערכתי מאוד את עבודת השוטרים שלנו היום כשדיווחו לי שהביאו לתפיסתו של החשוד. אף אחד לא יודע עדיין אבל הוא מודה ברצח של אמך ז"ל ומכאן נצטרך להמשיך איתו את כל התהליך".

המפכ"ל הוסיף: "אני מבטיח שאנחנו נדאג למצות את הדין עד תום באירוע הקשה והמזעזע הזה, והיה חשוב לי שתשמעי את זה ממני בעיקר אחרי שראיתי את פנייתך האישית - חשבתי שמגיעה לך התייחסות אישית".

החשוד ברצח: "רציתי להיפרד בשלום"

אבנר ברק, החשוד ברצח נאווה חן בתחילת השבוע בתל מונד, הודה היום במעשים ואף שיחזר את מעשה הרצח. בחקירתו הוא סיפר מדוע דקר למוות את בת זוגו לשעבר. "רציתי להיפרד ממנה בשלום, היא התנפלה עליי ואז עשיתי את מה שעשיתי", סיפר בחקירתו לשוטרים.

זירת הרצח בתל מונד (אלירן חייט, חדשות 2)

אתמול בשעות אחר הצהריים קיבלו במשטרה מידע על מיקומו של ברק. השוטרים חיכו לשעת כושר ורק היום הגיעו למקום מסתורו במבנה נטוש באשקלון ועצרו אותו. "הוא לא ניסה להימלט והופתע", סיפר מפקד מרחב שרון, תת ניצב קובי שבתאי לחדשות 2 online על רגע לכידתו של בן זוגה לשעבר של חן.

ברק ככל הנראה לא ידע, כי בתה של בת זוגו לשעבר ראתה אותו יוצא מהבית לאחר הרצח, וייתכן שזו הסיבה שהופתע כשהגיעו השוטרים.

כך לכדה המשטרה את ברק

בימים האחרונים היו עסוקים במשטרה בפעילויות גלויות וסמויות בניסיון לאתר את החשוד ברצח אחרי שנמלט מהזירה. בעזרת אמצעים טכנולוגיים ומסוק, שהוזנק לאוויר בעקבות מידע מודיעיני הצליחו השוטרים לאתר את מיקומו. מכוניתו שחנתה בסמוך סייע למעקב אחריו ולזיהויו והוא נלקח לחקירה. "הוא משתף פעולה בחקירה עונה לשאלות",  ציין תת ניצב שבתאי.

המבנה הנטוש בו נלכד ברק (רוני מרדכי, חדשות 2)

בן זוגה לשעבר של חן הינו חסר בית, ללא כתובת רשומה, ועל פי הידוע למשטרה, הוא נהג לישון ברכבו בשני מקומות קבועים - בראשון לציון ובמודיעין. באשקלון מתגוררת משפחתו, ולכן, החיפושים של המשטרה התמקדו באזורים אלה.

אמש פרסמה משטרת ישראל את זהותו ואת תמונתו של ברק כדי לגייס את הציבור במאמצים לאיתורו, אך במשטרה מציינים היום כי לא התמונה היא שהובילה ללכידתו של החשוד ברצח. "המידע לא הגיע בגלל התמונה שהתפרסמה, אלא בגלל פעילות נוספת. לנו היו שיקולים מבצעיים לפרסום התמונה", הדגיש מפקד מרחב שרון.

"הבנתי לפי הפנים שלו שעשה משהו רע"

בריאיון לחדשות 2 סיפרה אתמול בתה בת ה-17 של חן על רגעי הזוועה שבהם מצאה את אמה פצועה במצב קשה בפתח הבית, לאחר ששבה ממסע בית הספר לפולין. "ברגע שהייתי ליד הכניסה לרחוב, ראיתי אותו (החשוד ברצח) רץ עם איזשהו ניילון ביד. הוא היה ממש חיוור ורץ מהר והבנתי לפי הפנים שלו שהוא עשה משהו רע", סיפרה קורל אסרף.

זירת הרצח בתל מונד (אלירן חייט, חדשות 2)
"מיהרתי בריצה אל הבית וראיתי אנשים סביב הבית. התקרבתי וראיתי את אמא שלי שוכבת עם הרבה דם מסביב. ישר הבנתי שהוא דקר אותה", אמרה. "כשהגיע אמבולנס, התחילו לעשות לה החייאה ואחרי כמה דקות פינו אותה לבית חולים. ניסיתי לדבר אליה. אמרתי לה 'אמא, אמא', אבל היא לא הצליחה להגיב, רק התנשמה ממש".

לדברי הבת, הייתה עדה בעבר לוויכוחים ולריבים בין ברק לבין אמהּ. "הייתה פעם אחת שהוא נכנס הביתה מהחלון כשלא היינו שם. כשהיו את הריבים ראיתי שהוא קצת מלא בסדר, שהוא מפחיד. ראו עליו שהוא אלים ומאיים".