המשטרה: פוענח הרצח בכפר טרומן

לאחר שהוגשה הצהרת תובע נגד החשוד במעשה, יורי דניקוב, טוענת המשטרה שהצליחה לפענח את הרצח האכזרי ביישוב שבשפלה שהתרחש לפני כארבעה חודשים. מפרוטוקול הדיון עולה כי דגימת DNA שנותרה על נייר הדבק שהודבק על פיו של הנרצח, שמעון הרוש

דגימת DNA על נייר דבק התאימה לחשוד. זירת (דוברות משטרת ישראל)

ארבעה חודשים לאחר שנרצח שמעון הרוש באכזריות בפתח ביתו בכפר טרומן, טוענת המשטרה כי הצליחה לפענח את האירוע הברוטאלי, על פי דגימת DNA שנותרה על נייר הדבק שחסם את פיו של הרוש. לדברי המשטרה, התאים הממצא לחשוד בפרשה, יורי דניקוב. מוקדם יותר היום (ה') הוגשה הצהרת תובע ובשבוע הבא יוגש נגד החשוד כתב אישום בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי נציג המשטרה בדיון, בידי המשטרה מספר ראיות ואמרות שאמר החשוד בתא המעצר, ואחת מהן שקושרת אותו לרצח.

הרוש, גבר בשנות ה-40 לחייו המוכר למשטרה, הוכה למוות בכניסה לביתו ביישוב שבשפלה. מחקירה ראשונית שביצעה משטרת לוד, נראה היה שמדובר במקרה שוד שהסתבך או במארב מתוכנן בביתו של הנרצח. עד ראייה שהיה סמוך למקום האירוע סיפר לאחר הרצח כי "נראו רעולי פנים שנמלטו מהמקום".

הזירה בכפר טרומן (דוברות משטרת ישראל)

סמוך לשעה 1:30 בלילה התקבל דיווח במוקד המשטרה על גבר שנמצא מחוסר הכרה בביתו שבכפר טרומן, הסמוך לנמל התעופה בן גוריון, לאחר שהוכה מספר פעמים בפלג גופו העליון. צוות מד"א שהוזעק למקום ביצע בו פעולות החייאה ממושכות שנמשכו כחצי שעה, כשמצבו הוגדר קשה מאוד ולא יציב, אך בסיומן נאלץ רופא לקבוע את מותו.

פרקליטו של דניקוב, עו"ד ששי גז, טוען בשם מרשו כי "החשוד טוען לחפותו. לכל דבר שהמשטרה טוענת יש הסבר". לדבריו, "הוא היה בדירתו של הרוש כמה ימים לפני כן, בהזדמנות אחרת".