החשוד ברצח בת זוגו לשעבר: "רציתי להיפרד בשלום"

אבנר ברק, החשוד כי רצח את בת זוגו לשעבר נאווה חן בתל מונד, סיפר בחקירתו כי רצה להיפרד בשלום מחן אך היא התנפלה עלי - אז דקר אותה למוות. החשוד ברצח, ככל הנראה, לא ידע כי בתה ראתה אותו במנוסתו. כשהגיעו השוטרים ללכוד אותו במבנה הנטוש - הופתע

אבנר ברק, החשוד ברצח נאווה חן בתחילת השבוע בתל מונד, הודה היום (ה') במעשים וסיפר בחקירתו מדוע דקר למוות את בת זוגו לשעבר. "רציתי להיפרד ממנה בשלום, היא התנפלה עליי ואז עשיתי את מה שעשיתי", סיפר בחקירתו לשוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול בשעות אחר הצהריים קיבלו במשטרה מידע על מיקומו של ברק. השוטרים חיכו לשעת כושר ורק היום הגיעו למקום מסתורו במבנה נטוש באשקלון ועצרו אותו. "הוא לא ניסה להימלט והופתע", סיפר מפקד מרחב שרון, תת ניצב קובי שבתאי לחדשות 2 online על רגע לכידתו של בן זוגה לשעבר של חן.

ברק ככל הנראה לא ידע, כי בתה של בת זוגו לשעבר ראתה אותו יוצא מהבית לאחר הרצח, וייתכן שזו הסיבה שהופתע כשהגיעו השוטרים.

כך לכדה המשטרה את ברק

בימים האחרונים היו עסוקים במשטרה בפעילויות גלויות וסמויות בניסיון לאתר את החשוד ברצח אחרי שנמלט מהזירה. בעזרת אמצעים טכנולוגיים ומסוק, שהוזנק לאוויר בעקבות מידע מודיעיני הצליחו השוטרים לאתר את מיקומו. מכוניתו שחנתה בסמוך סייע למעקב אחריו ולזיהויו והוא נלקח לחקירה. "הוא משתף פעולה בחקירה עונה לשאלות",  ציין תת ניצב שבתאי.

המבנה הנטוש בו נלכד ברק (רוני מרדכי, חדשות 2)

בן זוגה לשעבר של חן הינו חסר בית, ללא כתובת רשומה, ועל פי הידוע למשטרה, הוא נהג לישון ברכבו בשני מקומות קבועים - בראשון לציון ובמודיעין. באשקלון מתגוררת משפחתו, ולכן, החיפושים של המשטרה התמקדו באזורים אלה.

אמש פרסמה משטרת ישראל את זהותו ואת תמונתו של ברק כדי לגייס את הציבור במאמצים לאיתורו, אך במשטרה מציינים היום כי לא התמונה היא שהובילה ללכידתו של החשוד ברצח. "המידע לא הגיע בגלל התמונה שהתפרסמה, אלא בגלל פעילות נוספת. לנו היו שיקולים מבצעיים לפרסום התמונה", הדגיש מפקד מרחב שרון.

"הבנתי לפי הפנים שלו שעשה משהו רע"

בריאיון לחדשות 2 סיפרה אתמול בתה בת ה-17 של חן על רגעי הזוועה שבהם מצאה את אמה פצועה במצב קשה בפתח הבית, לאחר ששבה ממסע בית הספר לפולין. "ברגע שהייתי ליד הכניסה לרחוב, ראיתי אותו (החשוד ברצח) רץ עם איזשהו ניילון ביד. הוא היה ממש חיוור ורץ מהר והבנתי לפי הפנים שלו שהוא עשה משהו רע", סיפרה קורל אסרף.

זירת הרצח בתל מונד (אלירן חייט, חדשות 2)
"מיהרתי בריצה אל הבית וראיתי אנשים סביב הבית. התקרבתי וראיתי את אמא שלי שוכבת עם הרבה דם מסביב. ישר הבנתי שהוא דקר אותה", היא אומרת. "כשהגיע אמבולנס, התחילו לעשות לה החייאה ואחרי כמה דקות פינו אותה לבית חולים. ניסיתי לדבר אליה. אמרתי לה 'אמא, אמא', אבל היא לא הצליחה להגיב, רק התנשמה ממש".

לדברי הבת, הייתה עדה בעבר לוויכוחים ולריבים בין ברק לבין אמהּ. "הייתה פעם אחת שהוא נכנס הביתה מהחלון כשלא היינו שם. כשהיו את הריבים ראיתי שהוא קצת מלא בסדר, שהוא מפחיד. ראו עליו שהוא אלים ומאיים".