החשוד נלכד: כך נראה המקום בו נתפס אבנר ברק

בתוך מסגד נטוש באשקלון הסתתר אבנר ברק שנמלט מהשוטרים, שהגיעו אליו בעקבות דיווחים מאזרחים. הוא הצטייד בשתייה קלה, לחם וחומוס. משם נלקח ישירות לחדר החקירות

מקום המסתור של החשוד ברצח נחשף: יומיים לאחר הירצחה של נאווה חן ז"ל מתל מונד ותפיסתו של החשוד במעשה, בן זוגה לשעבר אבנר ברק במבנה נטוש באשקלון - ביקרנו במקום בו הסתתר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר במבנה נטוש, ככל הנראה מסגד ישן, הנמצא באתר ארכיאולוגי בתחומי העיר אשקלון. במקום נמצאו גם שאריות של אוכל שהעידו כי על שהות בתוך המבנה. בתוכו נמצאו לחם, סלט חומוס ובקבוק שתייה קלה ששימשו את ברק בזמן הימצאותו במקום - זאת עד לתפיסתו הבוקר.

ברק מובל לחקירה, הבוקר (עזרי עמרם)

ברק נתפס לאחר שרכבו נמצא לאחר סריקה אקראית של מבנים נטושים באזור - זאת לאחר שהתקבלו דיווחים מאזרחים שראו אותו באזור. עם זיהוי רכבו מחוץ למבנה הנטוש בעיר, הוא נלכד ונעצר. ברק הועבר לחקירה במשרדי החקירה של מרחב שרון של המשטרה בכפר סבא, שם נחקר על ידי צוות חקירה מיוחד.

המזון שנמצא בתוך המבנה (רוני מרדכי, חדשות 2)

החשוד ברצח נאווה חן ז"ל אותר לאחר מאמצים נרחבים

ברק, חסר בית, נהג לישון ברכבו בשני מקומות קבועים - בראשון לציון ובמודיעין. החיפושים של המשטרה התמקדו תחילה באזורים אלה, אך בהמשך התרחבו. כוחות משטרה רבים, בהם ימ"ר (יחידה מרכזית) מרכז פעלו הן בשטח והן במישור המודיעיני, וננקטו מאמצים גדולים לאתרו.

אמש פרסמה משטרת ישראל את זהותו ואת תמונתו של ברק על מנת לגייס את הציבור בניסיון לאתרו. מבנה גופו של ברק, בן 49, רזה, גובהו כ-1.80 מטרים, גוון עורו כהה והוא בעל שיער קצת מאפיר. פריטי לבושו אינם ידועים.

בריאיון לחדשות 2 סיפרה אתמול בתה בת ה-17 של חן על רגעי הזוועה שבהם מצאה את אמה פצועה במצב קשה בפתח הבית, לאחר ששבה ממסע בית הספר לפולין. "ברגע שהייתי ליד הכניסה לרחוב, ראיתי אותו (החשוד ברצח) רץ עם איזשהו ניילון ביד. הוא היה ממש חיוור ורץ מהר והבנתי לפי הפנים שלו שהוא עשה משהו רע", סיפרה קורל אסרף.

חן ז"ל והחשוד ברצח אבנר ברק (משטרת ישראל)

"מיהרתי בריצה אל הבית וראיתי אנשים סביב הבית. התקרבתי וראיתי את אמא שלי שוכבת עם הרבה דם מסביב. ישר הבנתי שהוא דקר אותה", היא אומרת. "כשהגיע אמבולנס, התחילו לעשות לה החייאה ואחרי כמה דקות פינו אותה לבית חולים. ניסיתי לדבר אליה. אמרתי לה 'אמא, אמא', אבל היא לא הצליחה להגיב, רק התנשמה ממש".

לדברי הבת, היא הייתה עדה בעבר לוויכוחים ולריבים בין ברק לבין אמהּ. "הייתה פעם אחת שהוא נכנס הביתה מהחלון כשלא היינו שם. כשהיו את הריבים ראיתי שהוא קצת מלא בסדר, שהוא מפחיד. ראו עליו שהוא אלים ומאיים".

"אמא תמיד הייתה שמחה ועשתה הכל כדי להגן עלינו. היא הייתה אמא טובה. אני פוחדת שהוא (החשוד ברצח) יחזור וינסה לעשות משהו לאחיות שלי. אני מצפה מהמשטרה שלא יעזבו את העניין ושימצאו אותו. זה רוצח שמסתובב חופשי וזה מסוכן לכולם".