תם המצוד: אבנר ברק החשוד ברצח נאווה חן נעצר באזור אשקלון

החשוד ברצח בת זוגו לשעבר נאווה חן בתל מונד נעצר הבוקר באזור אשקלון. הוא התגלה מסתתר במבנה נטוש, כשמכוניתו, שהביאה לזיהויו, חנתה מחוץ למבנה. המשטרה, שהייתה בעקבותיו, חיכתה מאתמול לרגע הנכון לעוצרו

חן ז"ל והחשוד ברצח אבנר ברק (משטרת ישראל)

יומיים לאחר רצח נאווה חן ז"ל בתל מונד, המשטרה לכדה הבוקר (ה') את החשוד ברצח - בן זוגה לשעבר, אבנר ברק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברק נתפס כשהוא מסתתר בתוך מבנה נטוש באשקלון. מכוניתו חנתה בסמוך - מה שסייע למעקב אחריו ולזיהויו. ככל הנראה ברק שהה במסתור מאתמול וכבר מאז ידעו במשטרה על מיקומו וחיכו לרגע המתאים לעצור אותו. במקביל, בנוסף לצו המעצר שהוצא נגדו, הוצא גם צו איסור יציאה מהארץ מחשש שינסה להימלט.

ברק הינו חסר בית, ללא כתובת רשומה, ועל פי הידוע למשטרה, הוא נהג לישון ברכבו בשני מקומות קבועים - בראשון לציון ובמודיעין. החיפושים של המשטרה התמקדו תחילה באזורים אלה, אך בהמשך התרחבו. כוחות משטרה רבים, בהם ימ"ר (יחידה מרכזית) מרכז פעלו הן בשטח והן במישור המודיעיני, וננקטו מאמצים גדולים לאתרו.

מצוד נרחב אחר החשוד ברצח (חדשות 2, אלירן חייט, פייסבוק)
אמש (ד') פרסמה משטרת ישראל את זהותו ואת תמונתו של ברק על מנת לגייס את הציבור בניסיון לאתרו. מבנה גופו של ברק, בן 49, רזה, גובהו כ-1.80 מטרים, גוון עורו כהה והוא בעל שיער קצת מאפיר. פריטי לבושו אינם ידועים.

"הבנתי לפי הפנים שלו שעשה משהו רע"

בריאיון לחדשות 2 סיפרה אתמול בתה בת ה-17 של חן על רגעי הזוועה שבהם מצאה את אמה פצועה במצב קשה בפתח הבית, לאחר ששבה ממסע בית הספר לפולין. "ברגע שהייתי ליד הכניסה לרחוב, ראיתי אותו (החשוד ברצח) רץ עם איזשהו ניילון ביד. הוא היה ממש חיוור ורץ מהר והבנתי לפי הפנים שלו שהוא עשה משהו רע", סיפרה קורל אסרף.

"מיהרתי בריצה אל הבית וראיתי אנשים סביב הבית. התקרבתי וראיתי את אמא שלי שוכבת עם הרבה דם מסביב. ישר הבנתי שהוא דקר אותה", היא אומרת. "כשהגיע אמבולנס, התחילו לעשות לה החייאה ואחרי כמה דקות פינו אותה לבית חולים. ניסיתי לדבר אליה. אמרתי לה 'אמא, אמא', אבל היא לא הצליחה להגיב, רק התנשמה ממש".

"ראו עליו שהוא אלים"

לדברי הבת, הייתה עדה בעבר לוויכוחים ולריבים בין ברק לבין אמהּ. "הייתה פעם אחת שהוא נכנס הביתה מהחלון כשלא היינו שם. כשהיו את הריבים ראיתי שהוא קצת מלא בסדר, שהוא מפחיד. ראו עליו שהוא אלים ומאיים".

אחותה של קורל פרסמה את תמונתו של החשוד ברצח ברשת החברתית וביקשה סיוע מכל מי שיודע על מקום הימצאו. "זה הבן אדם שרצח את אמא שלי בדם קר!! עוד לא תפסו אותו... בבקשה בבקשה אם מישהו שומע או רואה, לדווח למשטרה כל דבר!", נכתב בסטטוס. הערב מסבירה קורל: "המשטרה לא חזרה אלינו ואני מרגישה שהם לא עושים את כל המאמצים כדי למצוא אותו, אז חשבנו לשתף - אולי מישהו ראה ויכול להתקשר ולדווח".

"אמא תמיד הייתה שמחה ועשתה הכל כדי להגן עלינו. היא הייתה אמא טובה. אני פוחדת שהוא (החשוד ברצח) יחזור וינסה לעשות משהו לאחיות שלי. אני מצפה מהמשטרה שלא יעזבו את העניין ושימצאו אותו. זה רוצח שמסתובב חופשי וזה מסוכן לכולם".