שני מקרי תקיפה מסעירים את הקריות

אלמוני שתקף שתי נערות באזור הקריות מהלך אימים על תושבי האיזור. במשטרה הקימו צוות חקירה מיוחדת ללכידתו, אך למרות זאת התושבים מדווחים על פגיעה חמורה בתחושת הביטחון האישית: "הרבה אנשים אומרים שמפחדים ללכת לבד בחושך ובלילה"

תחושת הביטחון בקריות מתערערת. אילוסטרציה (רויטרס)

חשש כבד מלווה בשבועיים האחרונים את תושבי הקריות, בעקבות שני מקרי אונס אכזריים שאירעו באזור. למרות שהמשטרה הקימה צוות חקירה מיוחד, החשוד במעשים עדיין מסתובב חופשי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקרה התקיפה הראשון אירע לפני שבועיים, כשתושבת קריית מוצקין בת 16 הופתעה בכניסה לבניין מגוריה בידי אלמוני שעקב אחריה. זו הצליחה להבריח את התוקף לאחר שהחלה לדפוק על דלתות הדירות בבניין, אך שעה וחצי לאחר מכן דווח על אירוע דומה בקריית ים, שם הצליח אלמוני לגרור נערה בת 17 לסמטה חשוכה, שם אנס אותה באכזריות ואז דקר אותה בבטנה ובפניה. על פי ההערכות, בשני המקרים מדובר באותו חשוד.

דיווח על המקרה הועבר למשטרת זבולון, שם הקימו צוות חקירה מיוחד שאף הצליח להרכיב קלסתרון של החשוד במעשה. חקירת האירוע הובילה למעצרם של מספר צעירים, אך איש מהם לא תאם את פרופיל ה-DNA שהותיר אחריו האנס. היום (ראשון) פורסמו תמונות ראשונות מאחת הזירות, שבהן נראה לכאורה החשוד במעשה כשהוא צועד סמוך לתחנת המטרונית בעיר.

הסברה כי החשוד עדיין משוטט חופשי, אינה תורמת לתחושת הביטחון האישי של תושבי האזור. "הרבה אנשים אומרים שמפחדים ללכת לבד בחושך ובלילה", אמרה תמנע שניצר, תושבת קריית חיים. "אפילו בבוקר יצא לי לראות כמה בחורות שפחדו, שראו איזה רוכב אופניים גם כן שנוסע אחריהן. פחד שיעקבו אחריהן, זה פשוט מפחיד"

במשטרה מתייחסים לבהלה שפשוטה בקרב תושבי האזור ומדגישים כי לא ידוע להם על אירועים דומים. במחוז החוף הבהירו הערב כי הם פועלים בכל האמצעים במטרה ללכוד את החשוד.