חשד: הונו את המוסד לביטוח לאומי וסיפקו פטורים מצה"ל

המשטרה עצרה 3 תושבי ירושלים בחשד כי ניהלו רשת לזיוף אישורי נכות עבור הביטוח הלאומי וכן סיפקו פטורים משירות בצה"ל. על פי ההערכות השלושה היו עשויים לגלגל לכיסם עשרות מיליוני שקלים

זייפו אישורי נכות. הביטוח הלאומי (חדשות 2)

חוקרי ובלשי היחידה המרכזית של מחוז ירושלים, בשיתוף היחידה הארצית לחקירות הונאה בביטוח הלאומי, עצרו בתחילת החודש שלושה גברים תושבי ירושלים החשודים כי במהלך השנתיים האחרונות הונו את הביטוח הלאומי וצה"ל כשסיפקו אישורים מזויפים בסך עשרות מיליוני שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, השלושה זייפו וסיפקו אישורים המעידים על נכות נפשית בעבור ועדות רפואיות בביטוח הלאומי לצורך קבלת ביטוח חודשי וכן אישורים לצעירים המבקשים להתחמק משירות צבאי.

הפרשה החלה בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל ביחידה המרכזית שבעקבותיו הוקם צוות חקירה משותף ליחידה המרכזית, לביטוח הלאומי ולגורמים שונים בצה"ל. מחקירה הסמויה עלה כי השלושה גבו תמורת כל אישור להשתמטות מצה"ל 1,500 שקלים, ועבור אישורים לביטוח לאומי קיבלו השלושה בין 1,500 ל-50 אלף שקלים. בזכות אותם אישורים קיבלו הדורשים אישור לקצבה חודשית הנעה בין 4,500 ל-7,000 שקלים.

מחישוב שנעשה בביטוח הלאומי עולה כי תשלומים חודשיים אלו היו מגיעים בסופו של דבר לעשרות מיליוני שקלים בשנים הקרובות. מהמשטרה נמסר כי החקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים.