לאחר הבחירות: הרב שטיינמן בן ה-99 הותקף

הרב אהרון לייב שטיינמן בן ה-99 הותקף לפנות בוקר על ידי אברך שחדר לביתו - זאת ככל הנראה בשל פעילותו בזירה הפוליטית. הרב נפגע קל ולא נזקק לפינוי, החשוד נעצר

הרב שטיינמן, ארכיון (יואב גרוס)

שעות ספורות לאחר סגירת הקלפיות לבחירות לרשויות המקומיות, תקף אברך בשנות העשרים לחייו את הרב אהרון לייב שטיינמן בן ה-99, זאת ככל הנראה בשל פעילותו בזירה הפוליטית בבחירות לרשויות המקומיות. הרב נפגע קל, נבדק על ידי רופא ולא נזקק לפינוי לבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע החמור אירע לפנות בוקר, כשהאברך חדר לביתו של הרב בזמן שלמד. האיש החל לצעוק לעבר הרב כי הגיע לנקום בו על פעילותו במערכת המוניציפאלית, ואז החל לטלטל אותו בחוזקה. שניות לאחר מכן השתלטו עליו שני אברכים שהיו במקום ומיהרו להזעיק את המשטרה.

השוטרים שהגיעו למקום זמן קצר לאחר מכן עצרו את האברך החשוד בתקיפת הרב, ופתחו בחקירת נסיבות המקרה. על פי הערכת המשטרה, החשוד מעורער בנפשו. מקורביו של הרב מספרים היום כי למרות שלא נזקק לטיפול נוסף, הוא חש כאב בצלעות ובידיו כתוצאה מהתקיפה האלימה.

בשבוע שעבר נחשף במהדורה המרכזית תיעוד של עסקנים פוליטים המגיעים לחדרו של הרב הישיש בבית החולים ומשכנעים אותו לתמוך במועמד ש"ס לראשות עיריית בית שמש. הרב שטיינמן, אחד האנשים המשפיעים ביותר בקהילה החרדית, הסכים להשתתף בכנס פוליטי למען אותו ראש העיר, משה אבוטבול, שאכן זכה ברוב זעום.

אבוטבול זכה לאחר שגרף 51.6% לעומת המועמד הדתי לאומי אלי כהן שקיבל 46.5%. על פי הערכות בקהילה החרדית בעיר, תמיכתו של הרב שטיינמן, והשתתפותו בכנס לתמיכתו במועמד חלק משמעותי בבחירתו מחדש לתפקיד.