חברתה של הנרצחת בתל מונד: "בן זוגה היה אובססיבי ונהג לעקוב אחריה כל הזמן"

חבריה של נאווה חן, שגופתה נמצאה בתל מונד לאחר שעל פי החשד נדקרה על ידי בן זוגה, ממשיכים להאשים כי האיום שנשקף לה היה ידוע מראש. בריאיון לחדשות 2 סיפרה חברתה הטובה של חן: "הוא לא קיבל את זה שהיא נפרדה ממנו ועקב אחריה לכל מקום"

שעות ספורות לאחר שנמצאה גופתה של נאווה חן בתל מונד, לאחר שעל פי החשד נרצחה בידי בן זוגה, ממשיכים בסביבתה של הנרצחת לספר על הטרדות ואיומים שמהם סבלה. "הוא היה אובססיבי לגמרי ונהג לעקוב אחריה", סיפרה הערב (ג') ציפי גוז'קרו-סהר, חברתה הטובה של חן לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני יודעת שהיא הגישה תלונות למשטרה ושלא היה מענה, בטענה שהם לא מוצאים אותו", סיפרה ציפי והוסיפה כי המליצה לחברתה ללכת למעון לנשים מוכות. "ביקשתי, אבל הילדים בכו והיה לה קשה".

"בן זוגה מנע ממנה את חופש הביטוי והתנועה. ההתנגדות שלו הייתה מאוד מוזרה. הוא לא נתן לה ללכת לשום מקום מבלי שיעקוב אחריה", הוסיפה. "הוא נהג לחכות לה ליד הבית, טלפונים בלי סוף".

לדברי החברה, הנרצחת נפרדה מבן זוגה לאחרונה, אך זה סירב לקבל את הבשורה ונהג להפתיע אותה במקומות שונים. "היא סיפרה שהוא אמר לה שאם היא לא תהיה איתו, היא לא תהיה עם אף אחד. הוא הציק לה בפייסבוק ובטלפונים והיא לא הרגישה בטוחה. היא הייתה אישה כל כך עירנית, מלאת חיוניות, יפהפייה, אמא נהדרת. מדי פעם נהגה להגיד לי 'זה לא ייגמר טוב'".

זירת הרצח בתל מונד (חדשות 2, אלירן חייט)

המשטרה מחפשת אחר החשוד ברצח

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי בן הזוג הגיע הבוקר לדירתה של האישה ודקר אותה מספר פעמים בפלג גופה העליון. בתה, שהגיעה זמן קצר לאחר מכן למקום כששבה מחו"ל, מצאה את אמה בכניסה לבית כשהיא פצועה אנושות. החשוד עצמו נמלט לאחר המעשה מהמקום. המשטרה מנהלת כעת מצוד אחריו, ובמקביל חוקרת את נסיבות הרצח.

בדיקה העלתה כי האישה התלוננה בעבר פעמיים במשטרת נתניה נגד בן זוגה, ב-3 וב-16 לאוקטובר. התלונות היו על הטרדות ועל איומים כי יספר לחברותיה פרטים אודותיה. המשטרה הוציאה נגד הגבר צו מעצר, אך מכיוון שלבן הזוג אין כתובת קבועה והוא מחזיק במספר כתובות - לא הצליחו השוטרים לאתרו. במשטרה הציעו לאישה לעבור למקלט כדי להגן עליה - אך לטענתם היא סירבה.