החיסול באור יהודה: מי אתה יצחק קסוס?

בשנת 2005 הורשע בקשירת קשר לחיסול העבריין מאיר אברג'יל והיה מעורב בפרשת "כנפיים שבורות", שבמסגרתה בוצעו מעצרים בחשד לביצוע שורת חיסולים וניסיונות חיסול באזור הצפון. כמו כן, הוא נעצר פעמים נוספות בגין חשדות לניסיונות רצח, עבירות בארגון פשיעה והלבנת הון

מפרשת "כנפיים שבורות" ועד לניהול ארגון פ (עזרי עמרם, חדשות 2)

שעות לאחר החיסול באור יהודה, (ב') התירה המשטרה לפרסום את שמו של יצחק קסוס (38) שנורה למוות על ידי אלמונים בחניון בניין בעיר. קסוס, עבריין מוכר, פעל במשך שנים באזור חיפה והקריות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שמו של קסוס עלה לראשונה לכותרות בשנת 2004, עת התפוצצה פרשת "כנפיים שבורות", שבמסגרתה נעצר יחד עם כמה נוספים בחשד לביצוע שורת חיסולים וניסיונות חיסול באזור הצפון בשנת 2002. בית המשפט המחוזי בחיפה גזר עליו אז עונש מאסר בן חמש שנים, לאחר שהודה והורשע בקשירת קשר לניסיון חיסולו של העבריין מאיר אברג'יל.

מאז ששוחרר מהכלא, יוצג קסוס על ידי עו"ד יובל זמר ברבות מהפרשות שבהן הואשם. בשנים האחרונות נעצר קסוס פעם אחר פעם בחשדות שונים, שנעו סביב עבירות אלימות והימורים באזור הצפון. כמו כן, הוא נעצר פעמים נוספות בגין חשדות לניסיונות רצח, עבירות בארגון פשיעה והלבנת הון - שחלקם לא הבשילו לכדי כתבי אישום.

במשטרה העריכו כי הוא עומד בראש ארגון פשיעה בחיפה שעסק בעיקר בהלוואות בשוק האפור, ניכיון צ'קים והפעלת בתי הימורים. גם כעת, לאחר מותו, נותרו תיקים פתוחים בעניינו הנוגעים לאלימות במשפחה. בעבר נקשר שמו של קסוס לארגונו של העבריין זאב רוזנשטיין, שבו כפי הנראה היה דמות בכירה.

קסוס נמצא ירוי על ידי דייר בבניין

בשעות הבוקר המוקדמות מצא אחד מדיירי הבניין את גופתו של קסוס בחניון ומיהר להזעיק את כוחות ההצלה. פרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום ביצעו באיש, שנורה בפלג גופו העליון, פעולות החייאה, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי הנרצח, שעבר להתגורר לאחרונה בבניין שבו נהרג, הגיע בשעות הלילה עם רכבו לחניון - שם המתין לו אלמוני שפתח לעברו באש. "החקירה עוד נמצאת בראשיתה", הבהיר הבוקר ניצב משנה שמעון לביא, מפקד מרחב דן במשטרה.

לזירה הגיעה הבוקר גם אחותו של הנרצח המתגוררת בקרבת מקום ונחרדה לגלות את שהתרחש. מתשאול ראשוני של אשתו עולה כי הוא לא חזר הביתה, דבר המעלה חשד כי המרצח המתין לו בחניון הבניין. החקירה הועברה ללה"ב 433 - היחידה שעוסקת בפשיעה חמורה ובארגוני הפשע הגדולים בארץ.