דנינו: "אני אחראי לכל מה שקורה בארגון"

על רקע פרשיות המין שמטלטלות את צמרת המשטרה, כינס המפכ"ל את בכירי הארגון במטרה להציב קווים אדומים לשוטרים סוררים. "מי שלא מתאים לערכי המשטרה - שיתכבד ויעזוב. שפשוט ילך"

הציב קווים אדומים. דנינו (פלאש 90)

חקירתו של מפקד מחוז חוף ניצב חגי דותן בחשד להטרדה מינית של שוטרות והטלטלה המתמשכת בצמרת המשטרה, הובילה את המפכ"ל יוחנן דנינו לערוך היום (ראשון) כנס חירום בהשתתפות בכירי הארגון. "כמי שעומד בראש הארגון הזה אני אחראי לכל מה שקורה בו", אמר דנינו לממשתתפים בכנס בעקבות שורת החשדות נגד קצינים בכירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דנינו הוסיף כי "אין כאן מישהו שהארגון הזה יקר לו שהוא לובש מדים, שהוא נתן את מיטב שנותיו לארגון הזה שלא חווה ימים קשים בימים האחרונים. כמי שמפקד על כולכם ובאמצעותכם ב-30 אלף שוטרינו אז אני אחראי לכל מה שקורה בארגון הזה".

המפכ"ל קרא לשוטרים וקצינים שאינם בוחרים להתיישר עם ערכי המשטרה לעזוב. "מי שלא מתאים לערכי הארגון, מי שדרכינו לא נראית לו ולא מתאימה לו, שיתכבד ויעזוב - שפשוט ילך", הבהיר דנינו בנאום שנשא בפני השוטרים. "מי שנשאר איתנו יצטרך לעמוד בכל הדרישות הערכיות, המוסריות, הפיקודיות שכרוכות בלבישת מדים של משטרת ישראל".

"אין לי שום כוונה להתפשר על הגב של השוטרים שלנו", הדגיש דנינו. "אני אומר את זה עד היום האחרון שלי בתפקיד, עד שאעביר את השרביט לבא אחריי. אני לא אתפשר ולא אתן לקיצונים הבודדים לפגוע בארגון וזה בכלל לא משנה מה הדרגה".

מפכ"ל המשטרה ציין בפני השוטרים בכנס כי להערכתו הארגון ייצא מחוזק מהטלטלה האחרונה. "צריך להסתכל בכל התחומים ולראות את העשייה", אמר דנינו. "יש להבין שהמשטרה שבכותרות זאת לא המשטרה שבשטח. אנחנו נצא מהתקופה הזאת ארגון הרבה יותר חזק. אנחנו ניהיה יותר מלוכדים ואנחנו ניהיה יותר בריאים".