מנהל המחלקה לפגועי ראש ב"אלישע": "לא ידעתי על ההתעללות, אני בהלם"

כשבוע לאחר שנחשפה פרשת ההתעללות לכאורה בחסרי ישע בבית החולים הפרטי בחיפה, אמר מנהל המחלקה לפגועי ראש כי אם היה יודע על המתרחש, היה פועל כדי למנוע אותם "אני מבקש סליחה", אמר בכאב. "אני לא אשם"

שמונה ימים עברו מאז הטלטלה שעבר בית החולים "אלישע", שם נחשפה פרשת התעללות לכאורה בחוסה במחלקה לפגועי ראש. מנהל המחלקה, ויקטור ימפולסקי, שוחרר אמש (ה') למעצר בית והרחקה מבית החולים. בשיחה ראשונה עם חדשות 2 Online אמר ימפולסקי: "אני מבקש סליחה מהמשפחות, אבל אני לא אשם, לא ידעתי על ההתעללות. הייתי בהלם כששמעתי על זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ימפולסקי סיפר כי גם בשעה זו נתונות כל מחשבותיו לחולים. "תמיד ניסיתי לעשות טוב לחולים ולמשפחות", הדגיש מנהל המחלקה. "שאלתי כל אדם שקיבלתי לעבודה האם יש לו לב, כי בלי לב אי אפשר לעבוד במחלקה הזאת".

המנהל שנעצר סיפר על תחושותיו כשנחשפה הפרשה. "אני עשיתי את המחלקה הזו, בניתי אותה, יותר מ-21 שנים אני שם. כששמעתי על ההתעללות לא ידעתי מה לעשות, הייתי בהלם. אם הייתי יודע על מה שקרה, הייתי נותן סטירה למי שעשה את זה ומעיף אותו מהעבודה".

"לא ידעתי". מנהל המחלקה ויקטור ימפולסקי (חדשות 2)

לדבריו, הוא לא יכול היה לדעת על האלימות מאחר וגם סימנים על גוף החולים לא תמיד מצביעים על התעללות. "אני רוצה לחזור למחלקה ולשקם את מה שאפשר אם רק יתנו לי, החולים זקוקים לי מאוד", ביקש.

"לא מגיע לו המעצר הזה, ואנחנו בטוחים שהוא יחזור", הבטיח עורך דינו של ימפולסקי ערן איזיק. "הוא נעצר רק בגלל הנפח התקשורתי של הפרשה, הסכמנו למעצרו כדי להוכיח את חפותו וחוסר ידיעתו למה שקרה".

בתחילת השבוע נערך מפגש טעון בין הורי המטופלים להנהלת בית החולים בניסיון להרגיע את הרוחות, אך הוא הסתיים בטונים צורמים במיוחד. "אתם ביקשתם מצלמות והשגחה - ומצד שני יש תלונות ומשטרה מכל הכיוונים. האחים לא יכולים להמשיך (לעבוד) במצב הזה", הטיח מנהל בית החולים במשפחות המטופלים במפגש. אחת האמהות השיבה לו: "למה הם לא יכולים להמשיך? כי האמת יצאה לאור וקשה להם עם האמת המרה?".

"הוא עיקם לה את הידיים, כמעט הפך אותה לנערת גומי"

חבטות, תלישת שיער ואלימות קשה כנגד חסר ישע - כך על פי החשד התייחסו המטפלים לצעירה, בת 23, המאושפזת במחלקה לפגועי ראש בבית החולים בחיפה. כשבמשפחה הבחינו בסימני אלימות על גופה של ביתם מיהרו להציב מצלמות נסתרות בחדרה.

"הוא עיקם לה את הידיים, כמעט חנק אותה. הוא הפך אותה לנערת גומי", סיפרה האם דליה, כשהיא מתקשה להאמין לתמונות . "ראינו את אותו איש בתמונה הראשונה כשהוא תולש לה את השיער ומפזר אותו, ובגלל שהיא התעטשה הוא נתן לה בומבה על הראש". עירנותם של ההורים מנעה, כפי הנראה, את המשך ההתעללות בבתם השרויה בתרדמת.