שוחררו החשודים בהצתת הגן: "אין מספיק ראיות"

שני החשודים בהצתת גן הילדים במושב חלץ ובהצתת הרכב של הגננת שוחררו הבוקר, לאחר שהשופט טען כי אין מספיק ראיות כדי להשאירם במעצר. בחקירתם הודו שהיו מסוכסכים עם הגננת

גן הילדים שהוצת, לפני כשבועיים (חדשות 2)

לפני יומיים הם נעצרו - והבוקר הם שוחררו בשל חוסר ראיות. שני החשודים המרכזיים בהצתת גן "אורן" במושב חלץ בדרום והצתת מכוניתה של הגננת שוחררו ללא תנאים מגבילים. בחקירתם הודו האבות שהיו מסוכסכים עם הגננת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשטרה דרשה להאריך את מעצרם בשישה ימים, אך השופט טען כי אין ראיות מהותיות שמוכיחות שהם היו מעורבים בהצתה. במקביל, ילדי הגן עדיין לומדים במבנה חלופי והגננת לאה כהן, שעמדה בלב הפרשה טרם חזרה לגן. שני החשודים הם אבות לילדים שהתחנכו בגן.

מכונית הגננת עולה באש (חדשות 2)

ההרס הנרחב בגן הילדים (חדשות 2)

על פי החשד, בין ההורים החשודים במעשה לגננת התגלע סכסוך, על רקע חילוקי דעות על אופן התנהלות הגן. הסכסוך בין הצדדים מוכר מזה זמן רב גם למשרד החינוך, ונציגים של המשרד נשלחו בעבר בניסיון לגשר בין הצדדים ולהשכין שלום. בין ההורים לגננת הייתה אמורה להתקיים פגישה בנושא, במטרה לשים קץ לסכסוך, אלא שהראשונים לא הגיעו אליה. שעות לאחר מכן הוזעקו כוחות הכיבוי לגן.

גורם במשרד החינוך סיפר על חילוקי הדעות בין הגננת להורים. "בתחילת השנה ניפצו לה את השמשה, אתמול שרפו לה גם את הגן וגם את הרכב, אנחנו לא יודעים בוודאות מי עשה את זה, אבל אי אפשר להתעלם מהסכסוך", אמר הגורם. "היא הייתה מאוד לחוצה, אמרו לה שלא לעזוב את הבית, זה כבר מאיים נורא".