עקב הטלטלות: כנס חירום למשטרה

מפכ"ל המשטרה מכנס את בכירי הארגון לכנס חירום בעקבות שורת החשדות נגד קצינים בכירים. דנינו צפוי להציג מדיניות "אפס סובלנות" כלפי הטרדות מיניות, ולדרוש ליווי הולם לשוטרות שאוזרות אומץ ומתלוננות

מסר לקצינים, דנינו (יונתן סננס)

נלחמים בתופעת ההטרדות: בצל שורת הטלטלות שעוברות על משטרת ישראל בחודשים האחרונים עם פרסום עוד ועוד חשדות נגד בכירי הקצינים בארגון, מתקיים הבוקר (ראשון) כנס חירום במכללה הלאומית לשוטרים, מתקן ההדרכה החדש של המשטרה באזור בית שמש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במוקד הכנס, נאום של המפכ"ל, רב-ניצב יוחנן דנינו שצפוי להעביר מסרים תקיפים לצמרת הפיקוד בארגון, שאיבד לאחרונה 7 ניצבים בשל החשדות השונים. דנינו ידגיש את מדיניות "אפס הסובלנות" שבה הוא דוגל כלפי נושא ההטרדות המיניות ואת הטיפול הנחוש במי שיעבור על הכללים.

דנינו צפוי להתייחס גם לצורך להעניק טיפול הולם וליווי לשוטרות שאוזרות אומץ ומתלוננות על הטרדות שחוו מצד מפקדיהן. לאחר דבריו יתחלקו הקצינים הבכירים לקבוצות לפי מחוזות ואגפים ויקיימו דיונים בעקבות המסרים שהעביר המפכ"ל.

צמרת הפיקוד קורסת (חדשות 2)

בהמשך, כשישובו ליחידות השונות שלהם הם יכנסו שם את כל השוטרים ואת הקצינים הזוטרים שלא היו בכנס על מנת להעביר את המסרים של המפכ"ל. מדובר בפעם השנייה בחצי השנה האחרונה שדנינו מזמן כנס חירום מסוג זה, לאחר שחשדות וחקירות נגד קצינים בכירים גורמים למבוכה קשה לארגון.

בשבוע שעבר הצטרפו שני שמות חדשים לרשימה המפוקפקת של הקצינים הבכירים שנחשדים בהטרדה מינית של שוטרות שהיו כפופות אליהן. במחלקה לחקירות שוטרים נחקר ניצב חגי דותן, מפקד מחוז חוף במשטרה ונצ"מ משה איבגי, מפקד תחנת באר שבע. השניים ממשיכים להכחיש את הטענות נגדם, אך על פי אירועים קודמים קיים ספק גדול אם יוכלו להמשיך בתפקידם.