החשד לחטיפה בי-ם: האב ו-3 ילדיו אותרו בראשון לציון

בשעות הצהריים פתחה המשטרה בסריקות אחר אב שעל פי החשד לקח את ילדיו מבית הספר כשהוא מפר צו הרחקה שהוצא נגדו. אמם התלוננה, ומסוק הועלה לאוויר כחלק ממאמצי החיפושים אחריו. שעות ספורות לאחר מכן הוא נמצא יחד עם ילדיו בגן בראשון לציון. מצבם טוב

חיפושים אחר אב החשוד שחטף ילדיו. ארכיון (יוסי זילברמן)

בתום חיפושים נרחבים אחר אב שעל פי החשד חטף את שלושת ילדיו מבית הספר - אותרו הארבעה כשהם בריאים ושלמים בגן משחקים בראשון לציון. מוקדם יותר דווח כי הפרשה החלה הבוקר (ה'), לאחר שאמם של הילדים הוציאה בבית המשפט צו הרחקה לאב על רקע מספר אירועי אלימות במשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמן קצר לאחר מכן, ככל הנראה לאחר שהדבר נודע לו, הגיע האב לבית הספר "אפרתה" בשכונת בקעה בירושלים, שם לומדים הילדים, הוציא אותם מהמקום ונסע.

הסיבות שהובילו למיקוד החיפושים באזור השפלה הן איכון שנערך לטלפון הסלולרי שלו ואף העובדה כי הוא עצמו מתגורר ביבנה. בעדותה במשטרה מסרה האם כי היא אינה חוששת לגורל הילדים ולא חוששת שהאב יפגע בהם. לדבריה, מעולם לא פגע בהם קודם והדבר אינו תואם את אופיו.

בספטמבר: אב השליך ילדיו מגג בניין וקפץ

זירת האירוע בצפון תל אביב (דוברות מד"א)
בחודש שעבר חטף אלי גור את ילדיו עדן ויהב מביתם ביישוב בת חפר שבשרון, נמלט עמם לצפון תל אביב - והשליך אותם מגג בקומה ה-11 בבניין ברחוב אליהו ברלין. צוותי מד"א שהגיעו למקום העניקו להם טיפול רפואי ראשוני ומצבם הוגדר תחילה אנוש. לאחר מכן, נאלצו הפרמדיקים לקבוע את מותם.

בסמוך לשעה 15:30 באותו היום, הגיעה אמם של הילדים אל תחנת המשטרה וסיפרה כי בן זוגה לקח בכוח את ילדיה ואיים להרוג אותם. אל הבית שבאזור השרון חשו כוחות גדולים וסגרו את האזור תוך שמסוק משטרתי מפטרל במטרה למצוא את האב וילדיו. מקץ 25 דקות התקבלה קריאה בקשר המשטרתי שבישרה על מציאת שלוש גופות בצפון תל אביב.

בקרב החוקרים התעורר החשש שמא מדובר באב וילדיו, והם ביקשו מהצוותים בשטח פרטים מזהים מאחד ההרוגים. לאחר מכן התברר גודל הטרגדיה: האב, בן 52 ושני ילדיו, בני שלוש וחמש, צנחו אל מותם ונמצאו כשהם מוטלים למרגלות הבניין.