חייל דרוזי: "הותקפתי כי דיברתי ערבית"

רזי חוסיסי, חייל מדליית אל כרמל המשרת בגולני, הותקף על ידי כמה צעירים מחוץ למועדון באזור חיפה - לטענתו רק כי דיבר בערבית עם חברו. הוא ספג אבן בפניו ונותח בבית החולים לאחר שסבל משברים. בן דודו: "הוא הזדהה בפניהם כחייל והתחנן על חייו"

רזי בבית החולים אחרי התקיפה (באדיבות המשפחה)

רזי חוסיסי, חייל גולני מדליית אל כרמל, טוען כי הותקף על ידי כמה צעירים מחוץ למועדון ביגור - רק כי דיבר בערבית עם חברו. הוא ספג אבן בפניו, פונה לבית החולים עם שברים באזור הפנים ועבר ניתוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקרית האלימה אירעה בלילה שבין חמישי לשישי, כשחוסיסי, בן 19.5, יצא עם חבריו לבלות במועדון ה"אולטרא סאונד" בקיבוץ יגור.

בן דודו, עאמר חוסיסי, טוען כי חמישה צעירים רדפו אחרי רזי ואחרי חברו, גם הוא חייל דרוזי, עד למכוניתם ואז השליכו אבן גדולה על זגוזית הרכב - שפגעה ברזי. בן הדוד מבהיר כי רזי הוא לא אחד שנוהג להשתכר וברור שהסיבה לתקיפה היא רק כי דיבר ערבית: "הוא הזדהה בפניהם ואמר אני דרוזי, חייל, התחנן על חייו וביקש שהמצב לא ידרדר לאלימות".

"אין סיבה אחרת נראית לעין"

עאמר חוסיסי אמר לחדשות 2 Online כי "אין סיבה אחרת נראית לעין לתקיפה במועדון, אלא בגלל שדיבר ערבית. המשטרה כלל לא תישאלה את רזי לגבי נסיבות המקרה".

במחוז חוף של המשטרה אומרים כי תחנת זבולון עיכבה שני צעירים, ששוחררו בתום תשאול. לטענת המשטרה, מדובר בקטטת שיכורים ואין קשר לטענותיו של החייל על כך שדיבר בערבית‎.

מבית החולים רמב"ם, שאליו פונה החייל הפצוע, נמסר כי הוא הגיע עם שברים באזור הפנים, נותח ומצבו מוגדר קל-בינוני. הוא מאושפז להשגחה באחת המחלקות הכירורגיות.