אחרי חשיפת תיעוד המכות: חשד להתעללות נוספת בבית החולים אלישע

לאחר שנחשפו סרטונים המתעדים מטפלים המכים את אחת החוסות במוסד, הוגשו למשטרה תלונות נוספות נגד הצוות המטפל בבית החולים בחיפה. פ', שבעלה מאושפז אף הוא באותה מחלקה, מספרת כי התמונות הקשות חיזקו את התלונה שהגישה. "אמרו לי שאולי הוא עשה את זה לעצמו", היא אומרת, "חרב עליי עולמי"

יומיים אחרי חשיפת התמונות הקשות שתיעדו מטפלים מכים צעירה המאושפזת בבית החולים אלישע - התברר היום (א') כי תלונות נוספות על התעללות הוגשו נגד מטפלים באותו בית חולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חבטות, תלישת שיער ואלימות קשה כנגד חסר ישע - כך על פי החשד התייחסו המטפלים לצעירה, בת ה-23, המאושפזת במחלקה לפגועי ראש בבית החולים בחיפה. כשבמשפחה הבחינו בסימני אלימות על גופה של ביתם מיהרו להציב מצלמות נסתרות בחדרה.

"הוא עיקם לה את הידיים, כמעט חנק אותה. הוא הפך אותה לנערת גומי", סיפרה היום האם דליה מתקשה להאמין על התמונות שראו. "ראינו את אותו איש בתמונה הראשונה כשהוא תולש לה את השיער ומפזר אותו, ובגלל שהיא התעטשה הוא נתן לה בומבה על הראש". עירנותם של ההורים מנעה, כפי הנראה, את המשך ההתעללות בבתם השרויה בתרדמת.

אחד החשודים בהתעללות בצעירה בבית המשפט (חדשות 2)

"אמרנו לך שמכים את אבא"

בעקבות חשיפת הסיפור הוגשו תלונות נוספות נגד מטפלים בבית החולים. מטפל בכיר נעצר, אחרי שביום שישי כבר נעצרו הארבעה שנראו בסרטון. פ', שבעלה מאושפז באותה מחלקה בבית החולים, סיפרה היום כי התמונות בהן צפתה רק מחזקות את התלונה שהגישה כנגד אחד המטפלים במחלקה. "חרב עולמי, המשפחה כולה רועמת: 'למה לא שמת מצלמות? אמרנו לך שמכים את אבא'", אמרה פ' בזעזוע.

פ' מספרת כי כשראתה את החבלות על גופו של אביה אמרו לה כי "אולי הוא עשה את זה לעצמו". "אני כבר לא מאמינה לאף אחד", היא אומרת, "אם כבר - רק הביתה".  

"הציפייה הבסיסית שדווקא עם נערות כאלה, או אנשים צעירים במצבה של קומה - תהיה שיא החמלה מצד המחלקות", אומר פרקליט משפחתה של הצעירה, עו"ד דורון ניב, "שאנשים יטפלו במלוא הרגישות לא רק בחוסים, אלא גם במשפחות".

במשטרה אומרים שהחקירה בעיצומה וצפויים מעצרים נוספים. בכניסה לבית החולים אלישע, שם סירבו להגיב היום, מוצב אמנם שלט שמבהיר לצוות את זכויות החולים לפי החוק. זכויות שכנראה נמנעו מהם בידי אותם האנשים שהיו אמורים לשמור עליהם, מכל משמר.