פרטיהם של 5,000 ישראלים דלפו לרשת

האקר פלסטיני מעזה פרסם ברשת מספרי זהות, מספרי טלפון ביתי ונייד וכתובות של כ-5,000 ישראלים. לדבריו, עשה את המעשה כי השתעמם, ואיחל: "תהנו". ק' ממעלה אדומים, שפרטיו דלפו, לא מתרגש: "זה מדאיג, אבל זה המחיר שצריך לשלם על רשתות חברתיות ועל התקופה בה אנו חיים"

הודעת ההאקר הפלסטיני (צילום מסך)

שוב פרטיהם של אלפי ישראלים נחשפים ברשת. כשנה וחצי אחרי השימוש בכרטיסי אשראי ישראלים שפרסם האקר מערב הסעודית, היום (א') התפרסמה רשימה של כ-5,000 ישראלים הכוללת מספרי זהות, מספרי טלפון ביתיים וניידים וכן כתובות מגורים של ישראלים מכל רחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מי שעומד מאחורי הפרסום מכנה עצמו "GaZa HaCHer" (הטעות במקור). ההאקר הוסיף שלכאורה הפיץ את הפרטים כי "השתעמם", וחותם את דבריו: "תהנו".

מי שלא נהנתה כלל לגלות את פרטיה ברשימה היא מ', תושבת ירושלים. "אתמול חיפשתי את עצמי בגוגל, כדי לבדוק מה התוצאות מעלות, ולהפתעתי הרעה גיליתי משהו מאוד מטריד", סיפרה מ' לחדשות 2 Online. "פרטים של ישראלים, ביניהם שלי שהאקר מעזה מתגאה להציג - תעודות זהות, טלפונים, מיילים, כתובות ופרטים נוספים. אני מתכוונת להגיש תלונה במשטרה כדי שיורידו את הפרטים האלה כמה שיותר מהר, זה מטריד ומעצבן".

ק', תושב מעלה אדומים, גילה דרך חדשות 2 Online כי פרטיו מופיעים ברשת. "אתם הראשונים שמביאים את זה לתשומת ליבי וזה קצת מדאיג, אבל זו לא הפעם הראשונה שזה קורה לי", נזכר ק'. "גם עם כרטיסי אשראי זה קרה לי, אבל אני לא מתרגש, אני לא דמות ציבורית ואין לי שלדים בארון".

ק' הדגיש: "חדרו לי לפרטיות, גם פרטים ממשרד הפנים דלפו עם השנים, אז הפרטים הבסיסיים כבר די ידועים. התרגלנו, זה המחיר שאנחנו צריכים לשלם על הרשתות החברתיות ועל התקופה בה אנו חיים".