נהג טוען: שוטר נתן דוח תנועה שקרי על שימוש בטלפון

סרטון שהועלה לרשת בימים האחרונים מתעד לכאורה שוטר תנועה עוצר נהג ונותן לו דוח על שימוש בטלפון נייד, למרות שהנהג לטענתו לא עשה כל שימוש בסלולרי בנהיגה. הנהג מתעקש על עמדתו, אך במשטרה טוענים שביד שמאל שלו, שאינה נראית בצילום, הוא אוחז במכשיר. צפו

לפני שבוע וחצי נסע חיים אסרף במכוניתו בשדרות ירושלים ביפו. לפתע עצר אותו שוטר תנועה, ביקש שיעצור בצד, וביקש לראות את הרשיונות שלו. השוטר סירב לומר לאסרף מדוע הוא עוצר אותו, ורק לאחר שנתן לו את הרשיונות - התברר כי הוא עצור על שימוש בטלפון נייד במהלך הנהיגה. אך אסרף, לטענתו, כלל לא עשה שימוש בנייד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא רוצה להגיד לך מה קרה, תן לי את הרשיונות", אמר השוטר לאסרף, ששאל: "למה אתה לא רוצה להגיד לי?". השוטר השיב: "ככה אני, קודם תן לי את הרשיונות, תפוס חניה, ואז אני אגיד לך על מה אני עוצר אותך". לאחר שנתן לו את הרשיונות, אמר השוטר: "אתה הולך לקבל דוח על טלפון", וקנס את אסרף באלף שקלים ובארבע נקודות.

בנו של אסרף, תומר, שיתף את הסרטון בעמוד הפייסבוק "סטטוסים מצייצים" וגם בעמוד של משטרת ישראל, וזכה לאלפי לייקים ושיתופים. בסרטון חתוכים לסירוגין פניו של הנהג, וגם כפות ידיו לא נראות, כך שאי אפשר לדעת בוודאות שהוא אמנם לא החזיק טלפון כפי שטען.

המשטרה מתעקשת כי אסרף אכן החזיק טלפון נייד בזמן שנהג. "מבדיקת האירוע, עולה כי השוטר עיכב את האזרח הנראה בסרטון לאחר שאחז בטלפון ביד שמאל - כפי שמצוין בהמשך הדוח", נכתב בעמוד הפייסבוק של המשטרה. "מדובר בסרטון שאינו משקף את שאירע ברכב, ומעלה ספקות רבים באשר לגרסת הנהג. ראוי היה שהשגות האזרח בנוגע לדוח התנועה היו מתבררות בבית המשפט".