אחרי 13 שנה: אסיר שנמלט מישראל לארה"ב נעצר

האסיר ארנון לויט, שריצה עונש מאסר על עבירות של גניבת רכב, יצא בשנת 2000 לחופשה מהכלא כדי לבקר את אמו שנפצעה מהכלא ומאז לא חזר. הוא ניצל את ההזדמנות כדי לברוח לארה"ב ומאז נעלמו עקבותיו. רק אחרי שנעצר שם השנה על עבירות של גניבה הוא אותר. היום הוחזר לויט בליווי סוכנים אמריקניים לישראל

הוחזר בליווי סוכנים אמריקניים. אילוסטרצי (AP)

העבריין הנמלט הוחזר לישראל: אחרי שברח מהכלא במהלך חופשה לפני 13 שנים, הובא היום (ה') מארה"ב לישראל האסיר ארנון לויט כשהוא מלווה בסוכנים אמריקניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לויט הורשע ב-2000 בסדרה של עבירות של גניבת רכב, זיוף לוחיות רישוי, גניבת כרטיסי אשראי, התחזות, קשירת קשר לביצוע פשע וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. הוא נהג לגנוב מכוניות ולמכור אותן, ולאחר מכן שב לגנוב אותן ולמכור את המכוניות בשנית.

בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר עליו 10 שנות מאסר בפועל, עונש הכולל הפעלה של שני מאסרים על-תנאי בשל הרשעות קודמות. "הנאשם הינו רב-אמן בנוכלות ובמעשי מירמה", נכתב בגזר הדין. "אלה היו מעללים שלא היו מביישים סרט הוליוודי".

יצא לחופשה כדי לבקר את אמו שנפצעה בפיגוע

בנובמבר 2000, כשיצא לויט לחופשה חריגה לפי בקשתו, כדי לבקר את אמו שנפצעה בפיגוע בחדרה, הוא ניצל את ההזדמנות ונמלט מישראל. המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה פעלה ביחד עם חוליית האינטרפול במשטרת ישראל בשיתוף פעולה בינלאומי בין משטרות, לאיתורו ומעצרו של לויט.

נמלט מהכלא בזמן החופשה. אילוסטרציה (AP)

לבסוף, במרץ 2013 נעצר לויט בארה"ב על ביצוע עבירות של גניבה ושימוש ברכוש גנוב, והתגלה כי הוא עשה שימוש בשם בדוי. עם קבלת ההודעה על איתורו ומעצרו הגישה ישראל בקשה להסגרתו. לאחר שמוצו ההליכים הפליליים נגדו בארה"ב, החליטו הרשויות שם, בתיאום עם הרשויות בישראל, לפעול בהליך מזורז להרחקתו מארה"ב.

הבוקר הוחזר לויט לישראל בליווי סוכני רשות המכס וההגירה האמריקאית והועבר לרשות שירות בתי הסוהר, על מנת להמשיך בריצוי יתרת עונשו - 8 שנים ו-10 חודשי מאסר בפועל - לאחר 13 שנים.