חשד: ניצב דותן קיים יחסים עם קצינות - וקידם אותן

ניצב חגי דותן הולך ומסתבך: במח"ש בודקים חשד לפיו ניצב דותן נהג לקדם קצינות עמן הוא קיים יחסים אינטימיים. לאחר שחמש שוטרות העידו נגדו - בתחילת השבוע יגיעו עוד ארבע שוטרות למסור עדות על הטרדות מיניות מצדו. "נעלתי את הדלת אם ידעתי כשהוא מגיע לתחנה", העידה אחת השוטרות

ניצב חגי דותן (משטרת ישראל)

ניצב דותן קידם קצינות עמן קיים יחסים אינטימיים? כך חושדים במחלקה לחקירות שוטרים. על פי החשדות החדשים, נבדק האם דותן קיים מערכות יחסים אינטימיות עם כמ שוטרות - ובמקביל היה מעורב בקידומן של הקצינות. מדובר בחקירה רגישה מאוד ובעייתית מאוד, שאם תעלה ראיות ממשיות - עשויה לסבך עוד יותר את מפקד מחוז חוף במשטרה, שהוצא לחופשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל לחשדות החדשים, נבדקים החשדות נגד דותן לפיהן הטריד מינית חמש שוטרות שהיו תחת פיקודו. לאחר שהעידו נגדו בימים האחרונים, צפויות להגיע למשרדי מח"ש בתחילת השבוע עוד ארבע שוטרות שטוענות שהטריד אותן - ונראה כי דותן נהג על פי דפוס פעולה קבוע.

אחת השוטרות שהעידו תיארה איך הוא נכנס למשרדה, סגר את הדלת - ודיבר איתה על בגידות. בפעם הבאה שהם נפגשו, מחוץ למשרד, דותן אמר לה: "אני מרגיש שאני רוצה לנשק אותך, בא לי". שוטרת אחרת תיארה פחד ומצוקה וסיפרה כי השתדלה להימנע מלשהות במחיצתו כשהגיעו לתחנה.

שוטרת אחרת שהעידה אף נהגה לנעול את הדלת מבפנים כדי שלא יוכל להיכנס. אחרת אמרה בחקירתה: "כשנודע לי שהוא בא, פשוט נעלמתי ולא רציתי להיות בסביבתו".

דנינו מציע: בדיקות פוליגרף לשוטרים - גם בעניינים אישיים

בעקבות ריבוי הפרשות המביכות, מעוניין מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, להרחיב את מעגל בדקות הפוליגרף שעורך השב"כ לבכירי ארגונו. עד היום היה נהוג שבדיקה כזו נערכת למפכ"ל ולארבעה ניצבים נוספים - אולם הבכירים לא נשאלו שאלות אודות עניינים אישיים.

חשד: 5 שוטרות הוטרדו (פלאש 90, יונתן סינדל)


מאז החלה כהונת דנינו, הורחב מספר הבדיקות שעורכים במשטרה מ-5 ל-900 קצינים. אלא שהמפכ"ל מעוניין שהשאלות שיישאלו יהיו גם על נושאים אישיים - ולא רק אודות סוגיות ביטחוניות - זאת על מנת למנוע מבוכות דומות בעתיד. דנינו מציע כי הקצינים יענו על שאלון - ומי שייחשד באמירת שקר אודות נושא מסוים, ייבדק בפוליגרף על אותו סעיף.

"ברור לדותן שהקריירה שלו הסתיימה"

מאז התפוצצה הפרשה, נודע כי דותן חשוד שהטריד מינית חמש שוטרות שהיו תחת פיקודו - וכי נהג להעיר להן הערות בוטות. אמש, לאחר יותר מ-12 שעות, הסתיימה חקירתו במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים - ובתום החקירה הוא שוחרר לביתו בתנאים מגבילים.

מקורב לניצב חגי דותן, החשוד בהטרדה מינית מילולית, אמר לחדשות 2 Online: "ברור לו שהקריירה שלו במשטרה הסתיימה והוא מוכן לכך שהמפכ"ל יסכם עמו על פרישתו מהמשטרה". בחקירותיו נשאל דותן גם על מערכות יחסים שהיו לו עם קצינות ותיקות בארגון.

"אפס סובלנות להטרדות". דנינו (אור מני, פייסבוק משטרה)

ניצב דותן הוצא לחופשה מהמשטרה למשך שבועיים לפחות ונאסר עליו ליצור קשר עם שוטרים מלבד המפכ"ל. דותן, שלא שיתף פעולה באופן מלא עם החוקרים, ענה רק על חלק מהשאלות שהוצגו לו. גם חמש המתלוננות למשרדי המחלקה על מנת להעיד נגדו.

על פי החשד, חלק ניכר מהמעשים המיוחסים לדותן בוצעו במהלך השנה האחרונה. מדובר בעיקר בעבירות מילוליות. עם זאת, במשטרה מעריכים כי צפויות תלונות נוספות נגדו מצד שוטרות ששירתו תחתיו בתפקידו הקודם.

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו אמר אמש בעקבות הפרשות האחרונות כי "עם כניסתי לתפקיד בחרתי להוביל דרך נחושה, ברורה ובלתי מתפשרת בכל נושא שמירת הנורמות והערכים ובדגש על אפס סובלנות להטרדות מיניות במשטרת ישראל".

דנינו הוסיף כי "למרות הקשיים הרבים שהיו ושאולי יהיו בהמשך, נמשיך לדבוק בדרך זו, בשקיפות מלאה וללא פשרות. דרך זו תוביל אותנו למקום שאליו אנו שואפים להגיע - אקלים ארגוני בעל חוסן ערכי ונורמטיבי, אשר יהוו בסיס לעבודת המשטרה בהקניית ביטחון אישי לאזרחי המדינה".