לוד: סוכן סמוי הפליל 9 סוחרי סמים

הסוכן המשטרתי פעל בקרב סוחרי הסמים במשך שלושה חודשים, והצליח להפלילם. הבוקר, עצרה המשטרה תשעה חשודים בסחר ובהפצת קוקאין ברחבי העיר. במסגרת מבצע המעצרים החרימו השוטרים שבע מכוניות יוקרה וחשבונות בנק של החשודים

9 סוחרי סמים נעצרו. אילוסטרציה (shutterstock)

המשטרה ממשיכה במלחמתה בסוחרי הסמים: בתום מבצע של 3 חודשים, עצרו היום (ה') שוטרי ימ"ר מרכז תשעה סוחרי סמים קשים בעיר לוד. המעצרים התבצעו לאחר שסוכן סמוי שפעל באזור הפליל את התשעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסוכן נהג ליצור קשר עם החשודים, אותם הכיר עוד קודם שהחל לסייע למשטרה, הגיע למקומות מפגש שנקבעו איתם וקנה כמויות של עד 10 גרם של קוקאין. העסקאות תועדו ואלו הובילו למעצרם של החשודים.

במהלך המעצרים נתפסו 7-8 פלטות של חשיש, כמו כן הוחרמו מספר רכבי יוקרה, בהם רכבי ב.מ.וו., וחשבונות הבנק של החשודים הועברו לחילוט. "מדובר ביעדים של ימ"ר מרכז ותחנת לוד, אנשים שמעצרם ישפיע באופן ישיר על שוק הסמים בעיר", סיפר ראש מחלק סוכנים בימ"ר מרכז, רפ"ק שלומי אנג'ל.

לדבריו, אותם חשודים החלו לפעול לאחר שבפשיטה קודמת של המשטרה, לפני שנתיים, נעצרו כ-20 סוחרים ונשלחו לכלא - ואלו תפסו את מקומם. "הואקום הזה מתמלא במהירות, הם התברגו במקומות של אותם סוחרים", ציין רפ"ק אנג'ל.

מפקד מחוז מרכז במשטרה, ניצב ברונו שטיין, אמר לאחר המבצע: "המחוז ימשיך למקד פעילות כנגד אותם סוחרי ומפיצי הסמים. יש למגר את תופעת הסחר שפוגעת גם בבני נוער ומהווה את אחד ממקורות ההכנסה של ארגוני הפשיעה".

320 ק"ג חשיש נתפסו במעבר הגבול ניצנה

השבוע סיכלו בודקי המכס של מעבר גבול ניצנה הברחת סמים, כשתפסו 320 קילוגרם חשיש בשווי 25 מיליון שקלים על משאית שהובילה שקי פחם. בלשי היחידה המרכזית של מחוז ש"י הוקפצו למעבר, ובסיוע של בודקי המכס החלו להוציא את הסמים שהוחבאו בשקים. המשטרה עצרה ארבעה חשודים בהזמנת משלוח הסמים.

קוקאין שהוברח לישראל השבוע (משטרת ישראל)

ביום שני האחרון הותר לפרסום כי ארבעה בני אדם החשודים, ששימשו כבלדרים בעסקאות הברחת סמים לישראל מקולומביה נעצרו במהלך החודש האחרון. לפי החשד הצליחו הארבעה, בשנות ה-60 לחייהם ובהם אישה, להבריח במהלך התקופה הזאת כ-17 ק"ג של קוקאין.

אחד מהחשודים, אזרח קולומביה, נחת בארץ וברשותו 2.5 ק"ג קוקאין שהוסלק בדפנות המזוודה. החשוד הגיע למלון בתל אביב ביום שישי, שם חיכה שיבואו לאסוף ממנו את הסמים. אלא שהוא לא היה לבד. בלשי מחלק הסמים של ימ"ר תל אביב המתינו ביחד איתו בבית המלון לבואם של המזמינים.

במוצאי השבת, סמוך לשעה 22:00, הגיע החשוד המרכזי, גבר כבן 50, והעביר לבלדר אלפי דולרים בתורה לסמים. הבלשים, שחיכו מחוץ לדלת, ניצלו את שעת הכושר והסתערו על החשוד - ברגע שבוצעה העסקה.