עד המדינה מפרשת הברנוער: "אין לי כסף לחיות, מצבי מידרדר"

לאחר שפרסמנו כאן אתמול לראשונה כי עד המדינה בפרשת הברנוער קיבל איומים על חייו, נחשפים היום תנאי חייו הקשים - כך לטענתו. במכתב שכתב והפנה לבכירים בממשלה ובמשטרה, תיאר את מצבו הקשה. "מצבי הנפשי מידרדר מיום ליום", כתב, "אני נמצא בבידוד מוחלט מהעולם וחושש לחיי"

לאחר שאמש חשפנו לראשונה כי עד המדינה בפרשת הברנוער קיבל איומים על חייו מבני משפחת פליסיאן, הוא פנה היום (ד') במכתב לגורמים בכירים בממשלה ובמשטרה - בו תיאר בפניהם את התנאים הקשים בהם הוא חי, לטענתו, מאז חתם על ההסכם עם המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני פונה אליכם כדי לתאר לכם את המצב הקשה בו אני נמצא מאז שהסכמתי לשתף פעולה ולפענח את פרשת הרצח בברנוער", פתח עד המדינה את המכתב, אותו הפנה לשר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, יו"ר ועדת הפנים ח"כ מירי רגב ופרקליט המדינה משה לדור.

"מצבי הנפשי מידרדר מיום ליום, אני בחרדות ובחשש ממשי לחיי. אף פעם לא הרגשתי תחושות כאלה, אבל קשה לי יותר שהמדינה לא עומדת לצדי ולא תומכת בי. אני מרגיש שעבדו עליי, נתנו לי לחתום על הסכם מבלי שהבנתי אותו. גם לא נתנו לעורך דיני לראות אותו", תיאר עד המדינה.

"נמצא בבידוד מוחלט מהעולם, אין לי כסף לחיות"

עד המדינה בפרשת הברנוער (חדשות 2)
לדבריו, הוא שילם וממשיך לשלם מחיר כבד מאוד על שיתוף הפעולה. "אני בבידוד מוחלט מהעולם, כל משפחתי ניתקה איתי קשר, גם החברים שלי", סיפר. "החיים שלי קשים מאוד. חסר לי כסף ואני צריך לעבור טיפול שיניים יקר. עכשיו מתחיל החורף ואני לא יודע מאיפה יהיה לי את הכסף לקנות בגדים וציוד לחורף. אין לי כסף לשלם לעורכי דין".

בהמשך מכתבו תיאר עד המדינה מצב לפיו בכל פעם שהוא רוצה להיפגש עם בן זוגו, הוא נאלץ לשכור דירה או מלון - הוצאה יקרה נוספת. "אני גם לא עובד ולא יכול להתפרנס וממעט הכסף שהמדינה משלמת לי אני מוותר על דברים שאני צריך ושיעזרו לי להעביר את התקופה החדשה שנגזרה עליי", הוסיף.

"מצפה שהמדינה תתמוך בי - ולא תפקיר אותי"

עד המדינה טוען שמרגע שהתחיל לשתף פעולה עם המשטרה, הוא חשב קודם כל על פענוח מקרה הרצח בברנוער - ורק אחר כך על עצמו ועל המצב בו יימצא לאחר שיחתום על הסכם עד המדינה. "התחלתי מאפס - בלי בגדים, בלי רכוש ובלי כלום", כתב, "באתי בכוונות טובות על מנת לפענח את הרצח המזעזע והנתעב, וציפיתי שהמדינה לא תפקיר אותי ותדאג לי כמו שהיא דואגת לעדי מדינה".

"אני לא סתם עד מדינה, אני מיוזמתי פניתי למשטרה ופענחתי את הרצח. שיתוף הפעולה שלי תרם למדינה ולחברה, וחסך הרבה מאוד כסף ואני גאה בכך, אבל אני כן מצפה שהמדינה תתמוך בי ולא תפקיר אותי. חשוב לי שתדעו את המצב ותתערבו לטובתי", סיכם עד המדינה את מכתבו.

עורך דינו של עד המדינה משה שוחטמן מסר בתגובה: "לא ייתכן שהמשטרה לא אפשרה לעד המדינה להעביר את ההסכם לעורך הדין שלו". עו"ד שוחטמן ועד המדינה לא מתכוונים לפוצץ את העיסקה, אלא חותרים לשיפור תנאיו של העד.

בני משפחת פליסיאן איימו: "ממליצים לך לא להגיע להעיד"  

נאשם ברצח. חגי פליסיאן (חדשות 2)
אמש חשפנו לראשונה בחדשות 2 online כי המשטרה חוקרת איומים שעד המדינה בפרשת הרצח בברנוער קיבל לאחרונה ממשפחת פליסיאן. על פי החשד, אחד מקרוביו של העד העביר לו את המסר לכאורה מאחד מבני משפחת פליסיאן. "אנו ממליצים לך לא להגיע לבית המשפט ולהעיד במשפט של חגי, אל תחשוב שיש לך ביטחון ברשות להגנת עדים", זה המסר שהועבר לו על פי החשד.

אחד מבני משפחת פליסיאן העביר את המסר, על פי החשד, דרך חברו - לאחד מקרוביו של עד המדינה, אותו פגש לאחרונה. העד דיווח על כך לגורמי המשטרה, והם החלו בחקירת האירוע. אמש נחקר ביחידה המרכזית של מחוז תל אביב מקורבו של העד, שהעביר לו את המסר המאיים לכאורה מבני המשפחה. במשטרה אישרו את הפרטים ואמרו כי יש חקירה בנושא.

"העד חושש מפגיעה, כי הם יעשו הכל כדי לסכל את העדות שלו במשפט, שהיא עדות מפתח והכרחית מבחינת הפרקליטות", אמר מקורב לעד. "על המשטרה להגן עליו כדי שלא ייפגעו בו בכל מחיר".

עו"ד משה שוחטמן (חדשות 2)

עו"ד משה שוחטמן, המייצג את עד המדינה אמר בתגובה כי "בעוד שעד המדינה מקבל איומים שלא להעיד במשפט, עורכי דינו של החשוד ברצח פועלים לחשוף את פרטיו של העד במסגרת בקשה שמתבררת בימים אלה בבית המשפט. על מערכת החוק לוודא כי שמו ופרטיו של העד יישמרו בחיסיון ושההגנה על שלומו תישמר מכל משמר. ביטחונו של העד הוא ביטחון התיק כולו".  

עו"ד משה יוחאי, המייצג את חגי פליסיאן מסר בתגובה לידיעה כי "למשפחת פליסיאן אין כל קשר ישיר או עקיף לעד המדינה. לצערנו עד המדינה ממשיך לשקר ולהתל בחוקריו. אין ספק שמדובר בתלונת שווא".