הרב חיים אמסלם: אנשי ש"ס איימו על חיי

הרב חיים אמסלם, חבר הכנסת לשעבר שעזב את ש"ס וניסה להיבחר לכנסת עם מפלגתו "עם שלם", הגיש תלונה למשטרה על הטרדות ואיומים על חייו. לטענתו האיומים הגיעו מצד אנשי ש"ס, ומשום שהוא מתכוון להתמודד גם בבחירות הבאות מול ש"ס שעתידה לא ברור בימים אלו

איומים על חייו. הרב חיים אמסלם (חדשות 2)

יומיים לאחר פטירתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, המנהיג הרוחני של ש"ס, הגיש היום (ד') חבר הכנסת לשעבר הרב חיים אמסלם תלונה במשטרה על הטרדות ואיומים על חייו - מצד אנשי ש"ס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ככל הנראה, הרקע לאיומים הוא כוונתו של אמסלם להתמודד שוב בראשות "עם שלם", שתתחרה במפלגת ש"ס בבחירות הבאות בעוד עתיד המפלגה אחרי מותו של הרב עובדיה יוסף - לוטה בערפל.

הרב אמסלם: "להערכתי ש"ס תתפרק"

עוד בחייו אמר הרב עובדיה יוסף על הרב אמסלם כי "הוא רשע וכופר, אין לו אמונה בתורה". הרב אמסלם הסביר באחרונה כי "בגלל שהרב עובדיה עסק בעיקר בתורה והקדיש זמן מועט לפוליטיקה, הוא ניזון בנושאים האלה בעיקר ממי שהיה ליד האוזן - דרעי או ישי. הם הובילו את הרב לאיפה שהם רצו להוביל אותו. אני חושב שבראייה היסטורית, הקטע הפוליטי בש"ס, שנראה כמדהים, רק עשה לו נזק".

"אני חושב שזו לא הייתה הדרך הנכונה", אמר לפני כשבועיים הרב אמסלם. "ציבור ספרדי גדול הוצא ממעגל העבודה, עשרות אלפים דורדרו לנזקקות ולתלות. תורה צריכה להיות משולבת עם פרנסה אני חושב שזו הייתה טעות".

עוד כשהרב עובדיה ז"ל נאבק על חייו התייחס אמסלם לעתידה של ש"ס אחרי פטירתו, ואמר: "להערכתי תקרה התפרקות ובסופו של דבר החרדיות הספרדית במתכונת שש"ס המציאה, תחזור למימדים טבעיים ולמספר מנדטים נמוך יותר".