הוארך מעצרה של קרינה בריל: "הבן התחנן בפני אמו על חייו"

בית המשפט האריך בחמישה ימים את מעצרה של קרינה בריל, האם שחשודה ברצח שני ילדיה בדקירות. "חומר החקירה קושר את המשיבה לרצח הילדים - האם דקרה את ילדיה למוות, למרות שבנה התחנן על חייו", אמר נציג המשטרה בדיון. האם, המאושפזת בבית החולים, תמשיך לעבור בדיקה פסיכיאטרית מקיפה

 "אחד הילדים התחנן לחייו, והיא דקרה אותו פעמים רבות במספר מקומות". בית משפט השלום האריך היום (ד') בחמישה ימים את מעצרה של קרינה בריל, החשודה ברצח שני ילדיה בירושלים לפני כשלושה שבועות. בריל שוהה בבית החולים, שם היא מחלימה מפצעי נסיון ההתאבדות, ועוברת בימים אלו בדיקה פסיכיאטרית מקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"חומר החקירה קושר את המשיבה לרצח הילדים, בראש ובראשונה הודאות החשודה עצמה", אמר נציג המשטרה במהלך הדיון בהארכת מעצרה. לדברי המשטרה, האם הודתה בפניהם ברצח, שבוצע מכיוון שחששה שרשויות הרווחה ייקחו ממנה את ילדיה.

"אחד הילדים התחנן לחייו", אמר נציג המשטרה. "מדובר בדקירות רבות במספר מקומות. תיק החקירה הוא עב כרס, וכולל את הודעת אחותה של בריל, שראתה את האירוע וניסתה למנוע את הרצח". לדברי המשטרה, האחות הוברחה באיומי סכין ולאחר מכן ניסתה האם להתאבד.

הארכת המעצר אושרה בשל הצורך בבדיקה פסיכיאטרית מקיפה, בשל "מצבה המורכב", לדברי עורך דינה של בריל, עו"ד אריאל הרמן. "אנחנו והמשטרה זקוקים גם למסמכים רפואיים על עברה הבריאותי והנפשי של המשיבה מתקופתה במוסקבה", אמר עורך דינה של האם.

בריל ושני ילדיה, איגור ומירה ז"ל (פייסבוק)

"לא הייתי אמא טובה - אז רצחתי אותם"

בריל בת ה-36, החשודה ברצח שני ילדיה בשכונת ארנונה בירושלים, נחקרה בשבוע שעבר על ידי חוקרי המשטרה בבית החולים הדסה עין כרם והודתה ברצח: "לא הייתי אמא טובה - אז רצחתי אותם", היא הסבירה לחוקרים. היא תיארה את השתלשלות האירועים בפני החוקרים, וסיפרה להם כיצד ביצעה את הרצח.

בית משפט השלום בירושלים התיר בשבוע שעבר לפרסם את שמה של בריל ואת שם שני ילדיה שנרצחו: איגור בן 7 ומירה בת 5. לפני כשלושה שבועות הובאו שני הילדים לקבורה. אחותה של האם, שגם הייתה מי שמצאה אותה בשעת מעשה ואף נאבקה בה, מיררה בבכי וזעקה לעבר הקברים הטריים. סבתם קראה: "אני רוצה לראות אותם, אני חייבת לראות אותם", לאחר שנטמנו.

אביהם של הילדים, המתגורר בחו"ל והגיע במיוחד להלוויה, נראה שבור ולא יכול היה לדבר. במקומו ספד אחיו התאום. "החיים שלנו מתחלקים ללפני הטרגדיה הזאת ואחריה", אמר. "בעזרת השם, אנחנו נתחזק אחרי המקרה הקשה הזה".

האם החשודה בדיון על מעצרה (חדשות 2)

האחות ניסתה להיאבק

סבם של הילדים, שהתקשה בדיבורו בשל מצבו הרגשי, אמר: "קשה לתאר את הכאב במילים. הכאב לא נגמר, אבל החיים ממשיכים; לאבא שלכם אמור להיוולד ילד חדש. הקדוש ברוך הוא לוקח את הנשמות האלה ומברך אותן". במשך כל זמן ההלווייה נשמר מרחק בין אב המשפחה לבין אחותה של האם וסבתם של הילדים. לבסוף, התקרבו והתחבקו ממושכות. "אני יודעת שהם בשמיים", אמרה הסבתא ופרצה בבכי.

מעדות שמסרה אחותה של האם עולה כי האם ניסתה בעבר לשים קץ לחייה. ייתכן כי זו אחת הסיבות שהביאה את האחות להישאר לישון בבית המשפחה בלילה לפני הרצח, מתוך תחושה שדבר רע עתיד לקרות. לדברי האחות, היא ראתה את הבן דקור, ונאבקה באם בניסיון למנוע ממנה לדקור את בתה - אך ללא הועיל.

רצח הילדים בירושלים - הסיקור המלא:

הותרו לפרסום פרטי זהותה של האם החשודה ברצח שני ילדיה

האם החשודה ברצח ילדיה הודתה במעשה: "לא הייתי אמא טובה"

הילדים הובאו לקבורה: "כאב שלא נגמר"

אחות החשודה ברצח: חששתי שמשהו יקרה

האם בפייסבוק: "עת להרוג ועת לרפוא"

האם לגורמי רווחה: "יש לי קשיים עם בני בן ה-7"

מתחילת השנה: 8 ילדים נרצחו על ידי הוריהם

שכנים של המשפחה: היא הייתה אמא טובה ומסורה

כוחות ההצלה: "האם שכבה, ולצידה גופות ילדיה"

חשד: אם רצחה את שני ילדיה וניסתה להתאבד בירושלים