3 ראשי דורבנים נתלו על גדר בשמורת נחל עמוד

פקח של רשות הטבע והגנים מצא שלושה ראשים כרותים שהוצבו על הגדר בכניסה לשמורת הטבע בצפון. על פי החשד, מאחורי המעשה האכזרי עומדים ציידים לא חוקיים שמנסים לאיים על הפקחים, וכבר תלו על הגדר ראשי בעלי חיים מספר פעמים בחודשים האחרונים

הראשים שנמצאו הבוקר (רשות שמורות הטבע והגנים הלאומיים)

פקח רשות הטבע והגנים מצא הבוקר (ד') שלושה ראשי דורבן תלויים על גדר בכניסה לשמורת נחל עמוד בגליל. המשטרה פתחה בחקירת האירוע, ככל הנראה מדובר בהמשך ניסיונות מצד ציידים בלתי חוקיים לאיים על פקחי רשות הטבע והגנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עד כה ניתלו שמונה ראשי צבאים וארבעה ראשי דורבנים, ואלה רק המקרים שאנחנו יודעים עליהם", ציין רוני מלכה, ראש מערך הפיקוח ברשות הטבע והגנים , "אנחנו משתפים פעולה עם המשטרה שעובדת קשה מאוד כדי ללכוד אותם, כי חיות הבר סובלות. בסוף נגיע אליהם".

השר להגנת הסביבה עמיר פרץ התייחס למקרה. "יש מי שמנסה להעביר לנו מסרים באמצעים אלימים ומזוויעים של כריתת ראשי דורבנים. לא רק שזה לא מרפה את ידינו, אלא להפך", אמר פרץ. "נחמיר את הענישה על ציד לא חוקי לחמש שנים".

המקרה הזה מצטרף לשורה של מקרי אכזריות קשים כלפי חיות בר, שממשיכות לשלם בחייהן על מאבקם של הציידים הלא חוקיים בפקחי רשות הטבע והגנים, שלא מאפשרים להם לצוד.

באותה שמורת טבע נמצאו לפני שלושה חודשים שני ראשים כרותים של צבאים. זאת לאחר שבסוף השבוע שלפני כן הוצת רכבו של פקח ברשות הטבע והגנים באזור התבור.

שבוע לאחר מכן נמצאו ארבעה ראשי צבאים כרותים נוספים וראש כרות של דורבן בכניסה לכפר עכברה שבצפון, באזור צפת. הראשים הכרותים נמצאו סמוך לכביש הראשי בכניסה לכפר.