הנערים החשודים בפעולות "תג מחיר" בירושלים שוחררו למעצר בית

14 תלמידי ישיבה החשודים שפעלו כחבורה מאורגנת ופגעו בערבים וברכושם, מתוך נקמה ושנאה, שוחררו ממעצרם. אביו של אחד מהם אמר: "זאת עדות לכך שהמשטרה יצאה בהכרזות ריקות על הישגים - הם לא פושעים"‬. במשטרה מדגישים כי למרות השחרור, החבורה צפויה לעמוד לדין

שוחררו למעצר בית, צפויים לעמוד למשפט. אר (יוסי זילברמן, חדשות 2)

14 הנערים היהודים שנעצרו בחשד לשורת פעולות "תג מחיר" ותקיפת ערבים בירושלים, מתוך "שנאת ערבים ונקמה", שוחררו למעצר בית. פרקליטם טוען: "ההר הוליד עכבר", ומנגד אומרים במשטרה שיוגשו בקרוב כתבי אישום נגד כל החשודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת השבוע הותר לפרסום כי חוקרי ובלשי היחידה המרכזית במחוז ירושלים עצרו בשבועות האחרונים 14 נערים בני 16-13 מירושלים, הלומדים בישיבות ברחבי הארץ, בחשד שפעלו כחבורה מאורגנת שפגעה בערבים וברכושם. שמונה נערים שוחררו למעצר בית בתחילת השבוע, ואמש שוחררו ששת העצורים הנותרים.

אחד מהורי הנערים בירך על השחרור ומתח ביקורת על המשטרה: "השחרור המהיר של הנערים היא עדות לכך שהמשטרה מיהרה לצאת בהכרזות ריקות על הישגים. הילדים שלנו לא עשו פשע, הם היו מעורבים במעשה קונדס שהמשטרה ניפחה אותו לממדי-ענק במטרה לקצור ממנו הישג תקשורתי. חבל שבדרך ה'הישג' המדומה הזה היה מלווה בחקירות לא חוקיות ונקצר על גבם של נערי ישיבה המומים בני 13".

לטענת המשטרה, החבורה הודתה בהשחתת רכוש ו (יוסי זילברמן, חדשות 2)
 

המשטרה: החשודים הודו במעשים

עו"ד דוד הלוי, המייצג חלק מהנערים מטעם עמותת "חננו", אמר: "בסופו של יום מתברר כי רב מהומה על לא מאומה וכי ההר הוליד עכבר. השחרור הסדרתי של הקטינים שנעצרו מדבר בעד עצמו".

שמוליק בן רובי, דובר מרחב ירושלים במשטרה, אמר בעקבות השחרור כי "בקרוב יוגשו נגד כל המעורבים כתבי אישום. הם נשלחו בהנחיית הפרקליטות למעצר בית בתנאים מגבילים. החקירה לקראת סיום, וצפויים מעצרים נוספים".

החקירה החלה בשבוע שעבר, בעקבות מעצר של שני נערים אשר גרמו נזק לכלי רכב בשכונת שייח' ג'ראח בירושלים. השניים הובאו לחקירה ביחידה המרכזית, ובתום חקירתם נעצרו החשודים הנוספים בפרשה. לטענת המשטרה, הם הודו בחקירתם כי במהלך החודשים האחרונים תקפו נהגים ערבים ויידו אבנים לעבר אוטובוסים של חברת "אגד" לאחר שזיהו כי הנהגים הם ערבים.

חשד כי הנערים מעורבים במקרים נוספים

כמו כן הודתה החבורה ביידוי אבנים לעבר אוטובוסים השייכים לערבים, הצתת רכב השייך לתושב ערבי המתגורר בשכונת שייח' ג'ראח, ידויי אבנים לעבר תושבים וניקוב צמיגים. עד כה אותרו כ-20 מקרים, והחשד הוא כי הנערים מעורבים במקרים נוספים הנחקרים כעת. בחקירתם אמרו החשודים כי פעלו מתוך "שנאת ערבים וכנקמה לפיגועים שבוצעו כנגד יהודים".

לפני שבוע נתפסו שני נערים יהודים בני 14 ו-16 בשעה שחיבלו בשמונה מכוניות של תושבים ערבים סמוך לקבר שמעון הצדיק בשכונת שייח ג'ראח. בלשי משטרת ירושלים תפסו את הנערים כשהם חורטים במפתח ובמברג על כלי הרכב. באותו היום נעצרו ארבעה צעירים יהודים שהורחקו מיהודה ושומרון על ידי המשטרה, בחשד שניפצו 15 מצבות בבית הקברות הנוצרי במתחם קבר דוד, בהר ציון בירושלים.

לפני כשבועיים גילו תושבי שכונת שייח ג'ראח בירושלים כי שבעה כלי רכב הושחתו, סמוך לבניין הצלב האדום, וצמיגיהם נוקבו. על אחד מכלי הרכב שניזוקו רוססה הכתובת "תג מחיר".