פרשת הבר נוער: הצעיר שהותקף לכאורה - בני פליסיאן

בית המשפט התיר לפרסום כי בני פליסיאן, אחיו הצעיר של חגי פליסיאן – הנאשם ברצח – הוא הקטין שהותקף מינית לכאורה על ידי מנהל מועדון הנוער הגאה שאול גנון. על פי כתב האישום שהוגש נגד חגי פליסיאן, התקיפה לכאורה של אחיו הצעיר שימשה כמניע העיקרי לרצח

בני פליסיאן (פייסבוק)

כארבעה חודשים לאחר פענוח הרצח במועדון הברנוער בתל אביב, התיר היום (ג') בית המשפט לפרסם כי בני פליסיאן, אחיו של הנאשם ברצח חגי פליסיאן, הוא הצעיר שעל פי החשד הותקף מינית על ידי מנהל הברנוער שאול גנון, כשהיה קטין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר במהלך הדיונים הקודמים בבית המשפט, ביקש בני פליסיאן באמצעות עורכי דינו ששמו ייחשף, אבל בכל הפעמים שבהן הגיש את הבקשה, הוא נתקל בסירוב מצד בית המשפט בשל החוק המגן על קטינים. רק הערב, התיר השופט עידו דרויאן לפרסם את פרטיו של בני פליסיאן לאור בקשתו החוזרת.

כבר בסוף חודש יולי האחרון, הוגש כתב אישום נגד בני פליסיאן בגין ניסיון שידול לעסקה בנשק. זאת, לאחר שהוקלט כשהוא מבקש מעד המדינה בפרשת הברנוער לספק לו אקדח על מנת לפגוע בצעיר, שבו חשד כי הצית את רכבו הפרטי.

בהקלטות הוא אף נשמע כשהוא מביע רצון לפגוע באיש ו"להפוך אותו לנכה ואף מעבר לכך", כלשונו. בבית המשפט טען פרקליטו של פליסיאן כי מדובר בהתרברבות בין שני בחורים צעירים בעלי היכרות משותפת משכונת פרדס כץ בה גדלו.

"מדובר בעבירה חמורה מאוד, שאילולא הייתה נמנעת, קשה לדעת מה היה קורה", קבע אז שופט בית המשפט. "אם היה מצליח להשיג את הנשק, ולבצע את שתיכנן, אזי מדובר במעשים ברף הגבוה של החומרה".