איומים על עד המדינה בפרשת הרצח בברנוער

בימים האחרונים קיבל על פי החשד עד המדינה בפרשת הרצח בברנוער, איומים ממשפחת פליסיאן באמצעות גורם שלישי. "ממליצים לך לא להעיד במשפט", נאמר לו. המשטרה חוקרת וזימנה את אחד מקרוביו לחקירה

עד המדינה בפרשת הברנוער (חדשות 2)

המשטרה חוקרת איומים שעד המדינה בפרשת הרצח בברנוער קיבל לאחרונה ממשפחת פליסיאן. על פי החשד, אחד מקרוביו של העד העביר לו את המסר לכאורה מאחד מבני משפחת פליסיאן. "אנו ממליצים לך לא להגיע לבית המשפט ולהעיד במשפט של חגי, אל תחשוב שיש לך ביטחון ברשות להגנת עדים", זה המסר שהועבר לו על פי החשד. כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד מבני משפחת פליסיאן העביר את המסר על פי החשד דרך חברו - לאחד מקרוביו של עד המדינה, שפגש אותו לאחרונה. העד דיווח על כך לגורמי המשטרה, והם החלו בחקירת האירוע. הבוקר (ג') נחקר ביחידה המרכזית של מחוז תל אביב מקורבו של העד, שהעביר לו את המסר המאיים לכאורה מבני המשפחה. במשטרה אישרו את הפרטים ואמרו כי יש חקירה בנושא.

"העד חושש מפגיעה, כי הם יעשו הכל כדי לסכל את העדות שלו במשפט, שהיא עדות מפתח והכרחית מבחינת הפרקליטות", אמר מקורב לעד. "על המשטרה להגן עליו כדי שלא ייפגעו בו בכל מחיר".

נאשם ברצח. חגי פליסיאן (חדשות 2)

עו"ד משה שוחטמן, המייצג את עד המדינה אמר בתגובה כי "בעוד שעד המדינה מקבל איומים שלא להעיד במשפט, עורכי דינו של החשוד ברצח פועלים לחשוף את פרטיו של העד במסגרת בקשה שמתבררת בימים אלה בבית המשפט. על מערכת החוק לוודא כי שמו ופרטיו של העד יישמרו בחיסיון ושההגנה על שלומו תישמר מכל משמר. ביטחונו של העד הוא ביטחון התיק כולו".  

עו"ד משה יוחאי, המייצג את חגי פליסיאן מסר בתגובה לידיעה כי "למשפחת פליסיאן אין כל קשר ישיר או עקיף לעד המדינה. לצערנו עד המדינה ממשיך לשקר ולהתל בחוקריו. אין ספק שמדובר בתלונת שווא".

בתחילת יולי הואשם חגי פליסיאן ברצח במועדון הנוער הגאה, בו נרצחו ליז טרובישי וניר כץ. הוא הואשם בבית המשפט המחוזי בתל אביב גם בעשרה ניסיונית רצח של צעירים וצעירות ששהו במועדון, זאת ממניעים של נקמה ועוינות.

הפרשה החלה כשעד המדינה פנה למשטרה בנושא וחשף בפניה את הסיפור. עם העד נחתם הסכם, ומאז הוא מתגורר בדירת מסתור, נכלל בתכנית להגנת עדים ונתון לשמירה. לאחר חשיפת הפרשה הוא ברח מדירת המסתור שלו ונעצר לאחר מספר ימים על ידי השוטרים.

בהכנת הידיעה השתתף עזרי עמרם