חשד: הבריחו 17 ק"ג קוקאין מקולומביה לישראל

4 חשודים נעצרו במהלך החודש האחרון בחשד ששימשו בלדרים בעסקאות להברחת קוקאין. הם נחשפו, לאחר שאחד מהם, אזרח קולומביאני, הגיע לישראל כשבדפנות מזוודתו מוסלקים 2.5 ק"ג קוקאין. בשעה שהעביר את הסם למזמינים יחד עם אדם נוסף, במלון בת"א, הסתערו על השניים בלשי המשטרה ועצרו אותם

הקוקאין שנתפס (משטרת ישראל)

ארבעה בני אדם החשודים ששימשו כבלדרים בעסקאות הברחת סמים לישראל מקולומביה נעצרו במהלך החודש האחרון - כך הותר היום (א') לפרסום. לפי החשד, הצליחו החשודים להבריח במהלך התקופה הזאת כ-17 ק"ג של קוקאין. כל ארבעת החשודים ובהם אישה בשנות ה-60 לחייהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסוף השבוע נעצר אזרח קולומביה בשנות ה-60 לחייו, החשוד כי שימש בלדר, לאחר שנחת בארץ וברשותו 2.5 ק"ג קוקאין שהוסלק בדפנות המזוודה. החשוד הגיע למלון בתל אביב ביום שישי, שם חיכה שיבואו לאסוף ממנו את הסמים. אלא שהוא לא היה לבד. בלשי מחלק הסמים של ימ"ר תל אביב המתינו ביחד איתו בבית המלון לבואם של המזמינים.

במוצאי השבת, סמוך לשעה 22:00, הגיע החשוד המרכזי, גבר כבן 50, והעביר לבלדר אלפי דולרים בתורה לסמים. הבלשים, שחיכו מחוץ לדלת, ניצלו את שעת הכושר והסתערו על החשוד - ברגע שבוצעה העסקה.

"מנענו הגעה של סמים לרחוב"

שני חשודים נוספים, תושבי ראשון לציון בשנות ה-30 לחייהם, המתינו באותה שעה מחוץ למלון - וגם הם נעצרו. במשטרה אומרים כי ייתכן ויהיו מעצרים נוספים בפרשה. "מדובר במאמץ מבצעי של המפלג לאתר את המשלוח ואת אלו שהזמינו אותו", סיפר רפ"ק יגאל דיין, ראש מפלג סמים בימ"ר תל אביב. "הגענו לחשודים ונמשיך לחקור כדי להגיע לחשודים נוספים הקשורים בייבוא סמים".

לדבריו, זוהי כמות רצינית של סמים שהגעתם לרחוב נמנעה. "זו גם תפיסה בעלת נפח כלכלי משמעותי", ציין רפ"ק דיין. "כל קילו קוקאין שמגיע לרחובות ערכו נאמד בין 350 ל-400 אלף שקלים".

החשודים בפרשה הובאו הבוקר לבית משפט השלום בתל אביב ומעצרם הוארך בארבעה ימים. מדובר באירוע רביעי החודש של חשיפת ניסיונות להברחת סמים. לאחרונה נתפסו שלושה בני אדם, לאחר שלפי החשד היו מעורבים בניסיון הברחה מחו"ל של למעלה מעשרה קילוגרמים של סם מסוג קוקאין.