המשטרה ממליצה: להעמיד לדין את עמנואל רוזן

בתום חקירה של חצי שנה, הודיעה המשטרה כי בידיה תשתית ראייתית מספקת להגשת כתב אישום נגד העיתונאי עמנואל רוזן בגין שלוש עבירות של הטרדה מינית. הוחלט שלא להמליץ להעמידו לדין גם במקרה נוסף, בו נחשד בביצוע מעשה מגונה עורכי דינו של רוזן: "חיזור- כן , עבירות מין - לא היה ולא נברא"

ההמלצה: להעמיד את רוזן לדין (חדשות 2)

כפי שפורסם במהדורה המרכזית  המשטרה החליטה להעמיד לדין את העיתונאי עמנואל רוזן. לפי ההמלצה, רוזן יואשם בשלוש עבירות של הטרדה מינית.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתום התייעצות בין המשטרה לפרקליטות, הוחלט שלא להמליץ להעמיד את רוזן לדין על מקרה נוסף, בו נחשד בביצוע מעשה מגונה.

"היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, סיימה לאחרונה חקירה שעניינה חשדות לביצוע עבירות של הטרדה מינית ומעשה מגונה על ידי העיתונאי עמנואל רוזן", נכתב בהודעת המשטרה, "החקירה החלה בחודש אפריל השנה ובמהלכה נגבו עדויות רבות, בוצעו מגוון פעולות חקירה וכן נחקר החשוד באזהרה בגין העבירות המיוחסות לו".

ראש אגף החקירות של המשטרה קיבל את המלצתו של ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, לפיה נמצאה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד העיתונאי על עבירות של הטרדה מינית. תיק החקירה בעניינו של רוזן הועבר לפרקליטות מחוז מרכז.

חקירה שנמשכה 5 חודשים (חדשות 2)

עורכי הדין של עמנואל רוזן, עו"ד ירון לונדון ועו"ד ליאור אפשטיין, מסרו בתגובה: "השאלה העומדת לדיון היא אם ועד כמה קיימת תשתית בעבירת הטרדה מינית, אשר מבוססת על השאלה המשפטית- האם היו או לא היו יחסי מרות". לדבריהם, יש לזכור היכן אנו נמצאים מההאשמות הראשונות והחמורות שהועלו באמצעי התקשורת השונים, והתבדו עם הזמן וגם כעת בתיק אין שום תלונה.

"בתום המהומה בתיק זה, ובטרם החלטת הפרקליטות, יוכח שטענת ההגנה מהיום הראשון היא הנכונה: חיזור- כן , עבירות מין- לא היה ולא נברא", טענו, עורכי הדין, "מדובר בעולמות של חיזור וזה לא עניינה של המשטרה או התקשורת".

המקרה הרביעי הוגדר כ"גבולי"

בתחילת חודש ספטמבר דווח כי ההחלטה המסתמנת ביחידה המרכזית לחקירות הונאה, היא להמליץ להעמיד את רוזן לדין בשלושה מקרים של הטרדה מינית. עם זאת, צויין כי, ישנו חשד למקרה רביעי של מעשה מגונה המוגדר "גבולי".

לפני כחודשיים נחקר רוזן לראשונה ביחידה הארצית לחקירות הונאה. בתום שמונה שעות החקירה, הבהיר רוזן כי הוא מקווה שההליך בעניינו יסתיים באופן מהיר ככל האפשר כדי שיוכל "לחזור לשגרת החיים שנקטעה". מבין שורת העדויות שהוגשו בעניינו, נחקר רוזן על ביצוע שלוש או ארבע עבירות בנשים.

"אני שמח מאוד שהגעתי לכאן היום", פתח רוזן את דבריו בצאתו מתחנת המשטרה. "זהו המקום שמה שקובע בו זו האמת ולא הרכילות, העובדות ולא ההכפשה, המציאות ולא השמועות". הוא המשיך והודה למשטרת ישראל על עבודתה. "עברתי חקירה עניינית והוגנת".

רוזן ציין עוד, כי יעשה "כל מה שצריך כדי לסייע לחוקרים לסיים את תהליך החקירה באופן מהיר ככל האפשר כדי שאוכל לחזור תוך זמן קצר מאוד למסלול החיים הרגיל שלי".