‫חשד: תלמידי ישיבה פגעו בערבים‬

‫לאחר שבועות ארוכים של חקירה מאומצת, עצרה המשטרה מספר בני ישיבה החשודים בשורה של מעשים אלימים ומתוכננים נגד ערבים. על פי החשד הם גרמו נזק לכלי רכב, יידו אבנים והציתו רכוש בשווי אלפי שקלים‬. על פי החשד, החבורה פעלה מתוך "שנאה לערבים ונקמה"

החבורה הודתה בהשחתת רכוש ויידוי אבנים (יוסי זילברמן, חדשות 2)

קטינים יהודים חשודים בתקיפת ערבים מתוך "שנאת ערבים וכנקמה לפיגועים שבוצעו כנגד יהודים": היום (א') הותר לפרסום כי חוקרי ובלשי היחידה המרכזית במחוז ירושלים עצרו בשבועות האחרונים 14 נערים, בגילאים 13-16 מירושלים תושבי ישיבות ברחבי הארץ, אשר חשודים בפעולה כחבורה מאורגנת שפגעה בערבים וברכושם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החקירה החלה בשבוע שעבר, בעקבות מעצר של שני נערים אשר גרמו נזק לכלי רכב בשכונת שייח' ג'ראח בירושלים. השניים הובאו לחקירה ביחידה המרכזית, ובתום חקירתם נעצרו החשודים הנוספים בפרשה. הם הודו בחקירתם כי במהלך החודשים האחרונים תקפו נהגים ערבים ויידו אבנים לעבר אוטובוסים של חברת "אגד" לאחר שזיהו כי הנהגים הם ערבים.

כמו כן הודתה החבורה ביידוי אבנים לעבר אוטובוסים השייכים לערבים, הצתת רכב השייך לתושב ערבי המתגורר בשכונת שייח' ג'ראח, ידויי אבנים לעבר תושבים וניקוב צמיגים. עד כה אותרו כ-20 מקרים, והחשד הוא כי הנערים מעורבים במקרים נוספים הנחקרים כעת. בחקירתם אמרו החשודים כי פעלו מתוך "שנאת ערבים וכנקמה לפיגועים שבוצעו כנגד יהודים".

כל החשודים הובאו להארכת מעצר וארבעה מהם שוחררו בתנאים מגבילים על ידי חוקרי היחידה המרכזית, מפאת גילם הצעיר. שלושה חשודים הובאו היום להארכת מעצר, ומעצרם הוארך עד ליום חמישי הקרוב. החקירה נמשכת, ובמשטרה מבהירים כי צפויים מעצרים נוספים.‬

ההורים: "ילדים טובים שהסתבכו במעשה קונדס"

הורי הנערים שנעצרו טוענים "במשטרה הפכו מעשי קונדס של ילדים לפשע לאומי". הורי הילדים הוסיפו כי ילדיהם נחקרים בתנאים קשים. פרקליטם של הילדים מטעם עמותת "חוננו", עו"ד איתמר בן גביר, מוחה נגד מהלכי המשטרה: "הם עושים תרגילי חקירה על ילדים בני 16, אני לא בטוח שהעדויות יהיו קבילות".

כמו כן ההורים טוענים כי ילדיהם זכו ליחס מזלזל ומשפיל מצד השוטרים, ונחקרו ללא נוכחות הוריהם. "חקרו את ילדינו בתנאי מעצר קשיים כאילו שהם כנופיית פשע", סיפר אחד ההורים בכעס רב. "מדובר בילדים בני טובים שהסתבכו במעשה קונדס- לא בפושעים מסוכנים. הם דורסים ילדים חלשים בשביל כותרות בעיתון".

לפני שבוע נתפסו שני נערים יהודים בני 14 ו-16 בשעה שחיבלו בשמונה מכוניות של תושבים ערבים סמוך לקבר שמעון הצדיק בשכונת שייח ג'ראח. בלשי משטרת ירושלים תפסו את הנערים כשהם חורטים במפתח ובמברג על כלי הרכב. באותו היום נעצרו ארבעה צעירים יהודים שהורחקו מיהודה ושומרון על ידי המשטרה, בחשד שניפצו 15 מצבות בבית הקברות הנוצרי במתחם קבר דוד, בהר ציון בירושלים.

לפני כשבועיים גילו תושבי שכונת שייח ג'ראח בירושלים כי שבעה כלי רכב הושחתו, סמוך לבניין הצלב האדום, וצמיגיהם נוקבו. על אחד מכלי הרכב שניזוקו רוססה הכתובת "תג מחיר".