41 ק"ג של סמי פיצוציות נתפסו ברחבי הארץ במהלך סוף השבוע

המאבק המשטרתי בסמי הפיצוציות והסמים הסינתטיים נמשך: במצבע ארצי רחב היקף, נתפסו אלפי שקיות ומאות כדורים של סמי פיצוציות, ו-131 חשודים נעצרו או עוכבו. "נמשיך לפעול בנחישות למאבק בתופעת המכירה של חומרים המסכנים את בריאות הציבור", הבהירו במשטרה

2,227 שקיות נתפסו. אילוסטרציה (חדשות 2)

אלפי שקיות סמי פיצוציות ועשרות קילוגרמים של חומר מסוכן נתפסו במבצע ארצי למאבק בתופעה: בסוף השבוע האחרון ערכה המשטרה מבצע רחב היקף נגד חומרים סוכנים, ובראשם "תחליפי הסם" - סמי הפיצוציות הסינתטיים, שהחלו להיות נפוצים במיוחד בתקופה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המבצע התמקד בפעילות נגד כ-430 בתי עסק המוכרים חומרים המסכנים את בריאותם ושלומם של בני נוער ושל הציבור כולו, בדגש על תחליפי הסם. במהלך המבצע נתפסו 2,227 שקיות המכילות סמי פיצוציות, 387 כדורים ולמעלה מ-41 קילוגרם חומר מסוכן, שעל פי החשד משמש להכנת התרכובות. במשטרה נפתחו בעקבות המבצע 40 תיקים פליליים, ו-131 קטינים ובוגרים נעצרו או עוכבו, כאשר ארבעה מהם הובאו בפני שופט.

"ראוי לציין כי תחליפי הסם שנמכרו בעבר באופן בולט בבתי עסק תוך מצג שווא שמדובר בחומר 'חוקי שאינו מסוכן', נמכרים כיום בהסתר בעקבות האכיפה הנחושה", הבהירו במשטרה. "החומרים מוחבאים בבתי העסק וחלק מהמסחר מתבצע ברחוב או באמצעות שליחים על קטנועים. בנוסף לביצוע החיפושים במהלך המבצע הארצי, בוימו הזמנות חומר מספקים של סמי פיצוציות".

הפעילות המוגברת של המשטר נובעת מהגברת האכיפה בנושא, שמגיעה בין היתר בעקבות תחקיר אולפן שישי, שחשף את התפשטות הסמים הסינתטיים ברחבי הארץ. לאחר התחקיר, אושר בחודש אוגוסט השנה "חוק המאבק בחומרים מסוכנים", שאיפשר את הרחבת פקודת הסמים, הכנסת 15 חומרים חדשים שהוכרזו כאסורים והקנה סמכויות אכיפה נוספות. "משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות בשיתוף פעולה עם כל הגופים למאבק בתופעת המכירה של חומרים המסכנים את שלומו ובריאותו של הציבור", נמסר בהודעת המשטרה.