חשד: סחרו בכלי נשק - לחתונות

המשטרה עצרה 16 חשודים תושבי כפר קאסם במעורבות ברשת סחר בכלי נשק ובייבוא אמצעי לחימה משטחי הרשות הפלסטינית לישראל. במשטרה חושדים שכלי הנשק שבהם סחרו שימשו לצרכים פליליים ואף לירי בחתונות

חשד: סחרו בכלי נשק ששימשו לירי בחתונות ( (משטרת נתניה)

היחידה המרכזית של משטרת מחוז המרכז פשטה לפנות בוקר (א') יחד עם כוחות מג"ב ויס"מ על בתיהם של מספר תושבי כפר קאסם החשודים בניהול רשת סחר באמצעי לחימה ובייבוא כלי נשק מהשטחים לתוך מדינת ישראל באמצעות איש קשר. על פי החשד, החשודים השכירו את כלי הנשק לעבריינים וגם למטרות של אירועים ושמחות במגזר הערבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכוחות המשטרתיים פשטו על בתיהם של מספר חשודים המתגוררים בכפר קאסם שעסקו בייבוא אמצעי הלחימה מקלקיליה ומשכם. עד כה נעצרו 14 חשודים בשנות העשרים לחייהם ושני קטינים נוספים. במשטרה הבהירו כי הפעילות טרם הסתיימה והחיפושים אחר חשודים נוספים המעורבים בפרשה.

ניצב משנה יגאל בן שלום, מפקד היחידה המרכזית במחוז המרכז שפיקד על המבצע ציין כי מעצרם של החשודים הינו בגדר הישג מודיעיני חשוב מאחר ומדובר בחשודים העוסקים בסחר באמצעי לחימה במסגרת יומיומית. "מצאנו תופעה מעניינת בה חלק מהנשקים שנתפסו משמשים להשכרה", הסביר בן שלום. "המשמעות היא שאנשים יכולים לשכור את הנשק לזמן מוגבל ואז יכולים לבצע באמצעותו עבירה פלילית או אפילו להשתמש בו לחתונות - מה שעשוי לגרום לפגיעות בנפש", הבהיר.

חתונה בעזה, ארכיון (רויטרס)

בהמשך הסביר מפקד מחוז מרכז במשטרה ניצב ברונו שטיין כי הפעילות שביצע כוח היחידה המרכזית חשובה למדי, זאת בכדי למגר את הסכנה הנשקפת לאזרחים כתוצאה מהימצאות כלי נשק בלתי חוקיים בידי גורמים שונים. "מטרת הפעילות היא לעצור את המעורבים בסחר ובשימוש בלתי חוקי באמל"ח. תופעת השימוש בכלי נשק בתוך היישובים מסכנת את חיי האזרחים החפים מפשע", ציין שטיין.

ניצב ברונו שטיין (חדשות 2)

בהקשר זה, במשטרה הדגישו כי מפקד המחוז מקפיד לנהל דיאלוג רציף עם גורמים ביישוב וביחד למצוא דרכים להגברת אכיפת החוק ביישובים בדגש על עבירות האמל"ח. החשודים שנעצרו בשל מעורבותם במעשים יובאו בהמשך היום לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום ברמלה.