האם החשודה בהצתת הגן: "אני לא מפלצת"

בעוד במשטרה ממתינים כי ההורים החשודים בהצתת גן הילדים במושב חלץ, יענו לזימון החקירה שנשלח אליהם – אם המשפחה מנסה לטהר את שם המשפחה. בריאיון מיוחד הכחישה האישה כי היא או בעלה ביצעו את המעשה וטענה כי הגננת מנסה להתנכל לה. "היא הגישה עליי תלונה במשטרה בעקבות סטירה שנתתי לבן שלי", סיפרה

פחות מיומיים לאחר הצתת גן הילדים במושב חלץ בדרום והצתת רכבה של הגננת, האם החשודה בביצוע המעשים מגיבה לראשונה להאשמות נגדה. בריאיון בלעדי עם חדשות 2 מכחישה האישה את מעורבותה באירוע ומדגישה: "אני לא מפלצת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הגננת הגישה עלי תלונה במשטרה בעקבות סטירה שנתתי לבן שלי", סיפרה האם, שעוכבה עקב כך לחקירה. "מה שקרה הוא שהילד היה מאחוריי והעביר לי הילוך באמצע הנסיעה. מהפחד שנכנס בי ברגע הזה - נתתי לו פליק".

הגן שהוצת במושב חלץ, אתמול (חדשות 2)

במהלך הריאיון אמרה האם כי מעבר לתלונה, לא היה לה כל קשר עם הגננת וכי כלל לא דיברו זו עם זו. "האמת היא שאני לא כל כך מתייחסת אליה. ברור שהיא תגיד שזה אני, שזה אנחנו. היא הפיצה בכל המושב איך כביכול התעללתי בילד - דבר שלא היה ולא נברא".

"הגננת מנסה להתנכל לי"

האם הדגישה כי אין לה כל מידע בנוגע לזהות המציתים. "אפילו באותו יום שזה קרה, אני לא... הייתי ישנה, לא ידעתי בכלל שזה קרה. היא מנסה להתנכל לי. כל השטויות שהיא ממציאה שאיימנו עליה בפייסבוק - זה ממש לא נכון", היא אומרת. "אין לי את הפייסבוק שלה ואני ממש לא מקושרת אליה". האם טענה בתוקף כי גם לבעלה אין כל קשר לאירוע.

הצתת הגן במושב חלץ (חדשות 2)

"לא בדיוק מחפשים אותנו כמו שזה מצטייר - כמו איזה מצוד", היא אומרת. "ביקשו את בעלי לחקירה. אומנם הוא בעבודה, אבל אני מאמינה שהוא ילך. הפכו אותנו למפלצות ברמה שאתה לא מבין. התחושות הן קטסטרופה. עיקר הפחד שלי הוא על הילדים".

הלימודים יושבתו מחר לשעה

מוקדם יותר היום הודיעה הסתדרות המורים כי תשבית מחר בבוקר את הלימודים בכל גני הילדים ברחבי הארץ למשך כשעה, "לאור מעשה האלימות החמור". בהסתדרות המורים אמרו כי הלימודים בגנים יתחילו בשעה 9:00 בבוקר וקראו להורים שלא לשלוח את ילדיהם לפני כן. הלימודים בגני החינוך המיוחד יתקיימו כרגיל.

תחילה הוחלט להשבית את הלימודים רק במועצה האזורית חוף אשקלון, אך כעבור כמה שעות - בתום ישיבת חירום - הוחלט להרחיב את ההשבתה לכל הארץ. "בשל מעשה האלימות החמור של שריפת גן ילדים ומכוניתה של גננת, שביצעה את עבודתה על פי כל דין, החליטה הסתדרות המורים כאות אזהרה והתרעה שהלימודים בכל גני הילדים יתחילו מחר בשעה 9:00", אמרו בהסתדרות.

מזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן אמר: "הסתדרות המורים לא תסבול התנהגות אלימה שאין לה מקום בחברה מתוקנת ולא תרשה לפגוע בעובדי הוראה העושים עבודת קודש במסירות אין קץ למען חינוך ילדי ישראל".

הגננת: "מאוד קשה לי עכשיו"

הגננת, שרכבה הוצת, התקשתה אתמול לעכל את התקרית. בשיחה בלעדית עם חדשות 2 Online אמרה: "אני נסערת. אני נחה בבית. יש לי משפחה ואנחנו מתאספים יחדיו. זה מאוד קשה לי עכשיו".

בתשובה לשאלה מי לדעתה אחראי למעשה, השיבה הגננת כי "עדיין הכל מוקדם. בהמשך אפשר לשאול אותי, יכול להיות שיהיו לי תשובות. אני לא יודעת כלום. אני לא יודעת מה אני אעשה עוד דקה. אני תלויה במשטרה".

למרות תחושת האימה, הגננת מנסה לשמור על קור רוח ומעידה כי "מהמשפחה שלי, ממשרד החינוך, מכולם - אני מקבלת תמיכה".

ממפקד מחוז דרום של המשטרה נמסר בתגובה כי "בסיום הערכת מצב שנערכה במחוז, הנחה מפקד המחוז ניצב יורם הלוי לתת עדיפות ותיעדוף מחוזי בחקירת הצתת גן הילדים במושב חלץ. ניצב הלוי הורה להעמיד לטובת היחידה המרכזית של מרחב לכיש, האמונה על חקירת האירוע, את מיטב האמצעים הקיימים במחוז כדי להביא למעצר מבצעי המעשה. מדובר במעשה חמור ונפשע של פגיעה בגן הילדים המסמל מקום של טוהר, נועם, רוך ותמימות. אני מוקיר ומעריך את עמידתה האיתנה ואומץ לבה של הגננת ששמה את מבטחה ואמונה במשטרה. אנו נעשה כל על ידנו להצדיק אמון זה. לצד הרצון העז והלחץ הציבורי למהר ולעצור חשודים, אני סומך באופן מוחלט ומלא על פיקוד מרחב לכיש שפועל סביב השעון באופן לפיענוח המקרה וכמפקד המחוז נותן לימ"ר לכיש חופש פעולה מלא ובלתי מוגבל, גיבוי מוחלט, זמן ואורך נשימה כדי שמעצר החשודים יבוצע לאחר איסוף ראיות ותשתית מוצקה".