היעד הבא של משטרת תל אביב: הקבצנים והזונות

לאחר שטיפל בחנויות לממכר סמי הפיצוציות מתכוון ניצב בנצי סאו, מפקד מחוז ת"א של המשטרה לנקות את העיר מקבצנים וזונות – כך על פי גורם בכיר במשטרת ת"א. "לא נוכל למנוע את התופעה לחלוטין, אבל יש דרכים לטפל בה ולצמצם אותה", אמר הגורם לחדשות 2 Online

"יש דרכים לצמצם את התופעה". ארכיון (חדשות 2)

משטרת מחוז תל אביב מסמנת מטרה חדשה: בכוונתו של מפקד המחוז, ניצב בנצי סאו, לטפל בשתיים מהתופעות המטרידות את תושבי העיר הגדולה - קבצני הנדבות ברחובות העיר ונערות הליווי המעניקות שירותי מין במקומות ציבוריים - כך אומר גורם בכיר במשטרת תל אביב לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו מבינים שלא נוכל למנוע לחלוטין את תופעת הקבצנות, אבל יש דרכים לטפל בה ולצמצם אותה", טען הגורם. "כשאנחנו רואים למשל קבצנים עומדים בצמתים מרכזיים כדוגמת מחלף לה גארדיה, מדובר ממש בסכנה בטיחותית - גם לנהגים וגם לקבצנים".

"אין בכוונתנו פשוט לסלק אותם", הבהיר הגורם. "זה עובד כמו בועה. כשלוחצים בנקודה מסוימת זה לא נעלם. זה יופיע במקום אחר. נוציא אותם מהצמתים והם יופיעו לנו בכיכר רבין ובשכונת בבלי. הרעיון הוא לטפל בהם בשיתוף עם גורמי הרווחה של העירייה ולדאוג שהם לא יחזרו לרחובות. בשלב הבא נעשה את זה גם עם תופעת הזנות".

"בתל אביב יש תופעות רבות שלא יצא לי לראות בצורה כה בוטה במקומות אחרים", המשיך הגורם. "אם יש מקומות שבהם משתינים בבריכה, לפעמים בתל אביב התחושה היא שמשתינים מהמקפצה".

הטיפול בזנות ובקבצנות מגיע אחרי סוגייה בוערת אחרת שמשטרת המחוז שמה לה ליעד -מכיר סמי הפיצוציות. "לא ייתכן שיימכרו סמים בחנויות ואנחנו נאפשר את זה, אז דאגנו פעם אחר פעם לסגור את המקום ולהחרים להם את המלאי", אמר הגורם. "פגענו להם בפס החלוקה של המשווקים והצעד הבא הוא גם למנוע את ההזמנות ישירות לבית, לתפוס את אלו שחושבים שהם יכולים להביא את זה עד לבית הלקוח כמו משלוח פיצה".

חלק ניכר מהטיפול בסמי הפיצוציות נזקף לזכותו של ניצב משנה דני לוי שסיים היום את תפקידו כמפקד תחנת לב תל אביב, וביצע פשיטות רבות על בתי עסק לממכר סמי פיצוציות במרכז תל אביב שממוקמים בעיקר ברחובות אלנבי, בן יהודה ואבן גבירול - הנמצאים במרחב תחנת המשטרה.

היום (ג') התקיים טקס החלפת מפקדי תחנת לב תל אביב, אחת מתחנות המשטרה החשובות והמרכזיות במחוז. המפקד הנכנס ניצב משנה יאיר חצרוני שפיקד בשנים האחרונות על תחנת רחובות, יחליף את ניצב משנה דני לוי שיעבור לתפקיד קצין האגם של מחוז תל אביב.