הגננת מהדרום בשיחה עם חדשות 2: "מאוד קשה לי"

בשיחה עם חדשות 2 Online מספרת הגננת ממושב חלץ על התחושות לאחר הצתת הגן שלה והאיומים שקיבלה מהורים. "אני נסערת", אמרה. "אני נחה בבית ומקבלת תמיכה מכולם". האזינו לשיחה

פחות מיממה לאחר שגן הילדים שלה הוצת, מתקשה הגננת ממושב חלץ בדרום לעכל את התקרית. בשיחה בלעדית עם חדשות 2 Online אמרה הגננת: "אני נסערת. אני נחה בבית. יש לי משפחה ואנחנו מתאספים יחדיו. זה מאוד קשה לי עכשיו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתשובה לשאלה מי לדעתה אחראי למעשה, השיבה הגננת כי "עדיין הכל מוקדם. בהמשך אפשר לשאול אותי, יכול להיות שיהיו לי תשובות. אני לא יודעת כלום. אני לא יודעת מה אני אעשה עוד דקה. אני תלויה במשטרה".

פירון לגננת: "המשיכי בעשייה החינוכית"

למרות תחושת האימה, הגננת מנסה לשמור על קור רוח ומעידה כי "מהמשפחה שלי, ממשרד החינוך, מכולם - אני מקבלת תמיכה".

מוקדם יותר הבוקר, גינה שר החינוך פירון בחריפות את המקרה ואמר כי "מדובר במעשה פסול ונפשע הפוגע לא רק ברכוש אלא מסכן את היקר לכולנו - שלומם וביטחונם של הילדים". פירון שוחח עם הגננת, חיזק את ידיה ואיחל לה להמשיך בעשייה החינוכית.

במקביל שוחח פירון עם מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, והפציר בגורמי אכיפת החוק לעשות מאמצים עליונים כדי למצות את הדין עם האחראים למעשה.

חיזק את ידי הגננת. פירון (חדשות 2)

גן הילדים הוצת הלילה, על פי החשד בידי זוג הורים לאחד מילדי הגן, זאת בעקבות סכסוך מתמשך עם הגננת. מלבד המבנה, שנשרף כמעט כליל, הוצתה גם מכוניתה של הגננת.

אם איימה על הגננת: "תשמרי על עצמך"

זמן רב עבר מאז שדיווחה הגננת לממונים עליה על האיומים שקיבלה, לאחרונה היא אף הגישה תלונה במשטרה על איום שקיבלה בפייסבוק מאחת האמהות שבו נכתב: "תשמרי על עצמך, כי אנחנו נעביר שופל בגן ונהרוס את הגן עם כל מה שבתוכו". גורם המעורה בפרטי המקרה סיפר כי לפני כשנה, אחד הילדים בגן הגיע חבול, והגננת דיווחה על כך לאגף הרווחה במועצה, שהעבירה דיווח בנושא למשטרה.

"כשזה התגלה להורים של הילד החל מחול שדים שנמשך תקופה ארוכה", סיפר אותו גורם. "הם טענו שהיא אמרה שהם אחראים לפגיעה והתחילו לעשות בלאגן ופרופגנדה נגדה, בהתחלה אלה היו רק שני הורים אבל זה הצטבר להורים נוספים".

מקורביה של הגננת טוענים כי החליטה לבטל את התלונה לאחר שבמשטרה נמסר לה שהם אינם יכולים לטפל במקרה. במהלך היום קיבלה הודעות רבות מהורים אחרים בגן שביקשו לחזק את ידיה ואמרו לה לשמור על עצמה מזעמם של הורים מסוימים בגן.