חשד: הורים הציתו גן ילדים ואת רכבה של הגננת בגלל סכסוך

זוג הורים שבנם הולך לגן במושב חלץ בדרום, חשודים כי הציתו את המוסד החינוכי וכן את מכוניתה של הגננת, כנקמה בעקבות סכסוך מתמשך סביב ההתנהלות בגן. במשרד החינוך מכירים את הבעיה וניסו בעבר לגשר בין הצדדים

ההורים סגרו חשבון עם הגננת - והציתו את הגן: גן ילדים במושב חלץ בדרום הוצת הלילה (ג'), על פי החשד בידי זוג הורים לאחד מהילדים בגן בעקבות סכסוך מתמשך עם הגננת. מלבד המבנה, שנשרף כמעט כליל, הוצתה גם מכוניתה של הגננת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפקד כוחות הכיבוי מתחנת אשקלון, רשף משנה שלום סבן, אמר לחדשות 2 Online כי "פרצנו את הדלת של הגן, נכנסו פנימה והתחלנו בפעולות כיבוי. היו שם שלושה מוקדים עיקריים - אחד היה בכניסה ושני מוקדים נוספים בחדרי המשחקים. על פניו זה נראה כמו הצתה מכוונת. כל הצעצועים הלכו, הכל פיח ועשן".

על פי החשד, לזוג ההורים האחראים למעשה, יש סכסוך ארוך עם הגננת, על רקע חילוקי דעות על אופן התנהלות הגן. הסכסוך בין הצדדים מוכר מזה זמן רב גם למשרד החינוך, ונציגים של המשרד  נשלחו בעבר בניסיון לגשר בין הצדדים ולהשכין שלום. אתמול הייתה אמורה להתקיים פגישה נוספת בין הגננת להורים, במטרה לשים סוף לסכסוך, אלא שההורים לא הגיעו אליה. שעות ספורות לאחר מכן הוזעקו כוחות הכיבוי לגן.

מכונית הגננת עולה באש (חדשות 2)

בתחילת השנה נופצה שמשת הרכב של הגננת

רחל אוחנה, מנהלת אגף החינוך במועצה האזורית חוף אשקלון, סיפרה לחדשות 2 Online שהגננת עובדת כבר שמונה שנים בגן והיא מוערכת מאוד. "קבענו פגישה עם ההורים אתמול ב-17:00 והם ביטלו, אין לי מושג למה, הם לא רצו שהגננת תמשיך", אמרה.

אוחנה ציינה כי לא מדובר באירוע האלים הראשון שקשור לגן וכי בתחילת השנה מישהו זרק אבן על הרכב של הגננת: "ניפצו את השמשה, אבל לא ציפינו שמשהו כזה יקרה, שריפת גן? בחיים לא חשבנו שזה יקרה".

ההרס הנרחב בגן הילדים (חדשות 2)

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר גורם במשרד החינוך על חילוקי הדעות בין הגננת להורים. "בתחילת השנה ניפצו לה את השמשה, אתמול שרפו לה גם את הגן וגם את הרכב, אנחנו לא יודעים בוודאות מי עשה את זה, אבל אי אפשר להתעלם מהסכסוך", אמר הגורם. "היא הייתה מאוד לחוצה, אמרו לה שלא לעזוב את הבית, זה כבר מאיים נורא".