ניסיון הצתה במסעדה שבה עבד רוצח החייל תומר חזן

כשבוע וחצי לאחר רצח החייל תומר חזן ז"ל בידי נדאל עמאר, שעבד יחד עמו במסעדת "צחי בשרים" בבת ים, הרוחות עדיין סוערות. לאחר הפגנת התושבים שנערכה במקום בעקבות הרצח, נעשה הלילה ניסיון להצית אדנית מחוץ למסעדה. נזק קל נגרם ולא היו נפגעים, טרם נעצרו חשודים. במשטרה מעריכים שמדובר בצעד מחאה

האדנית שהוצתה מחוץ למסעדה, היום (חדשות 2)

פחית שהכילה חומר דליק הושלכה הלילה (ג') לאדנית הנמצאת מחוץ למסעדת "צחי בשרים" ברחוב הרצל בבת ים - המקום שבו עבד נדאל עמאר ביחד עם החייל תומר חזן ז"ל, שאותו חטף ורצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ממחוז תל אביב של המשטרה נמסר כי הלילה נעשה ניסיון להצית את האדנית שמחוץ לבית העסק, מתוך כוונה להביע מחאה וזעם על העסקתו של עמאר, שפיתה את חזן ז"ל לנסוע עמו לכפר בית אמין בשומרון - שם רצח אותו.

"מחקירה ראשונית של האירוע עולה, כי ככל הנראה מדובר בניסיון להביע צעד מחאתי ולא להצית ממש את המסעדה. אם היה רצון להצית את בית העסק עצמו, צריך היה לפגוע בשטח המסעדה עצמה", הבהירה דוברת מחוז תל אביב של המשטרה סנ"צ אורית פרידמן. נזק קל נגרם לאדנית המוצבת מחוץ למסעדה וטרם נעצרו חשודים בביצוע המעשה.

מאות תושבים בבת ים הפגינו: "לא להעסקת שב"חים"

בשבוע שעבר, עם היוודע דבר הירצחו של החייל תומר חזן, שעבד יחד עם נדאל עמאר במסעדת "צחי בשרים" בעיר, התאספו מאות מתושבי בת ים מול המסעדה והפגינו נגד בעלי המקום, שבחרו להעסיק את עמאר, שוהה בלתי חוקי פלסטיני. המפגינים קראו קריאות כגון "בת ים יהודית" ו"לא להעסיק שב"חים!"

מאות אנשים הגיעו לפתח המסעדה בבת ים וההתכנסות השקטה הפכה במהרה למחאה רועשת. "כל בעלי העסקים צריכים להגיד: 'לא מעסיקים שוהים בלתי חוקיים'", אמר אחד המפגינים במקום. המפגינים - בין אם הכירו את חזן באופן אישי ובין אם לא - רצו לפרוק תסכול וזעם על מותו המיותר של החייל. במקביל נמשכת חקירת המשטרה והשב"כ, שם מנסים להבין מה גרם לחזן להתלוות לעמאר בנסיעתו לאזור קלקיליה.